Łukasz Piszczek

Autor: East News Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek pokonał Ikera Casillasa i zebrał pochwały po meczu z FC Porto

2016-02-19 16:54

Borussia Dortmund bardzo pewnie pokonała na własnym stadionie FC Porto 2:0 w ramach 1/16 Ligi Europy. Jedną z bramek już na początku spotkania strzelił Łukasz Piszczek! Polak pokazał swój strzelecki instynkt. W końcu kiedyś był napastnikiem! Wynik poprawił Marco Reus. "Smoki" z Porto zaprezentowały się przeciętnie i próżno szukać dla nich nadziei w rewanżu.

Spotkanie Borussia - Porto kapitalnie rozpoczęło się dla Piszczka. W 6. minucie polski obrońca załatwił Ikera Casillasa! Sprytnie wsunął się między obrońców Porto i końcem buta dzióbnął dośrodkowaną piłkę. Hiszpan ten strzał obronił, ale przy dobitce głową był bez szans! Miał za to okazję wykazać się przez resztę pierwszej połowy. Gospodarze bombardowali jego bramkę! Cud, że na przerwę goście schodzili z tylko jednym straconym golem.

Bramka Piszczka na 1:0:

Zobacz: Liga Europy: Juergen Klopp zabawił się z piłkarzem Liverpoolu. Założył mu siatkę! [WIDEO]

Druga odsłona była powtórką z rozrywki. Wciąż świetnie spisywał się Piszczek, podobnie jak reszta jego kolegów z Borussii. "Smoki" z Porto nie miały czym straszyć. Ba! Same wyglądały na kreatury z podkulonymi ogonami. W 70. minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Marco Reus.

Borussia Dortmund - FC Porto 2:0 (1:0)
Bramki: Piszczek 6, Reus 70

Borussia: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer – Weigl – Mchitarjan, Şahin (58. Leitner), Kagawa (87. Ginter), Reus (87. Pulisic) – Aubameyang

Porto: Casillas – Varela, Layun, Martins Indi, Angel – Herrera – Brahimi (59. Andre), Rúben Neves, S. Oliveira (76. Evandro), Marega – Aboubakar (88. Suk Hjun-Cun)