Legia - Ruch, Henrik Ojamaa

Autor: CYFRASPORT

Pierwsze gole i punkty Legii w Lidze europejskiej Mistrzowie Polski uratowali honor

2013-12-14 3:00

Dopiero w szóstym, ostatnim meczu grupowym Ligi Europy Legia Warszawa zdobyła pierwsze punkty i pierwsze bramki, wygrywając na wyjeździe 2:0 z Apollonem Limassol. Oba kluby przed tym meczem nie miały już szans na awans. Legia miała jednak więcej do zyskania, grała bowiem o resztki honoru. Gdyby znów przegrała i nie zdobyła bramki, przeszłaby do historii jako najgorsza w dziejach Ligi Europejskiej.

Tym razem się udało. Pierwszego gola w meczu i Lidze Europy zdobył w 8. minucie głową Tomasz Jodłowiec (28 l.) po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Brzyskiego (31 l.). W 63. minucie Brzyski popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego i było 2:0.

Dzięki tym golom najgorszym klubem w dziejach LE pozostanie irlandzki Shamrock Rovers, który w sezonie 2011/2012 miał bilans 0 punktów i bramki 4:19. Legia (po wygranej na Cyprze: 3 punkty, bramki 2:8).

Zobacz: PZPN wprowadza rewolucyjne w reprezentacji. Koniec kasy za nic

- Brawa dla chłopaków. Dzisiaj nie chodziło o nas. Jesteśmy częścią historii tego klubu, chcemy się w niej zapisać jak najlepiej. Nie chcieliśmy zostawić po sobie negatywnego śladu po rozgrywkach Ligi Europy, mając dwa zera na liczniku. To był niesamowicie ważny mecz dla nas w tej nieudanej przygodzie - powiedział po meczu trener Jan Urban (51 l.).