Rywal Legii w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Z kim gra Legia w IV rundzie el. Ligi Europy? Kiedy kolejny mecz Legii w Lidze Europy?

2019-08-15 22:34 MSo
Luquinhas, Legia Warszawa
Autor: Artur Hojny/Super Express Luquinhas

Wicemistrz Polski Legia Warszawa jest ostatnim polskim klubem w eliminacjach europejskich pucharów. W środę, 14. czerwca mecz w Atenach zadecydowało się, że to Legia zagra w dwumeczu decydującym o awansie do Ligi Europy. Kto zostanie rywalem Legii w IV rundzie eliminacji Ligi Europy? Kiedy kolejny mecz Legii w Lidze Europy?

Po pierwszym spotkaniu Legia Warszawa - Atromitos, który został rozegrany w stolicy, wiadomo było, że wicemistrz Polski będzie musiał ustrzec się błędów. W tym wypadku, przy wykorzystaniu chociaż jednej okazji, z pewnością uda się zagrać w decydującym o awansie do fazy grupowej Ligi Europy meczu.

Legia była zespołem lepszym, ale przy Łazienkowskiej zabrakło jej skuteczności. Tych samych błędów nie popełniła w Atenach, gdzie zdobyła dwie bramki i z czystym kontem, bez straty bramki weszła do IV rundy eliminacji. Zanim rozegrano mecze w III fazie przed Ligą Europy, UEFA rozlosowała pary eliminacyjnej ostatniej rundy. Z kim Legia Warszawa zagra w play-offach o Ligę Europy?

Legia Warszawa zagra z lepszym klubem z pary Rangers FC - Midtyjlland. Zdecydowanym faworytem przed rewanżem jest zespół ze Szkocji, który wygrał na wyjeździe aż 4:2 i w czwartek musiał jedynie utrzymać wypracowaną w Danii przewagę. Podopieczni Stevena Gerrarda nie tylko ją obronili, ale nawet powiększyli, wygrywając 3:1.

Kiedy Legia miałaby rozegrać swoje mecze z Rangers FC? Pierwszy mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy zaplanowano na czwartek, 22. sierpnia. Legia Warszawa będzie gospodarzem tego spotkania. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później, 29. sierpnia na Ibrox Park.