Skandal w meczu Djurgardens - Lech

i

Autor: Cyfrasport Skandal w meczu Djurgardens - Lech

Policja wyprowadziła kibica

Skandal na meczu Lecha w Lidze Konferencji Europy. Polscy dziennikarze zostali zaatakowani, interweniowała policja

2023-03-17 7:35

Wielki sukces Lecha Poznań w europejskich pucharach. "Kolejorz" po wygranej 3:0 ze szwedkim Djurgardens zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Niestety, nie obyło się bez skandalów i kompromitacji ze strony Szwedów, którzy nie potrafili pogodzić się z porażką. Jak relacjonują polscy dziennikarze, którzy pojechali do Skandynawii - policja zareagowała w momencie, gdy... zostali zaatakowani.

Historyczny sukces stał się faktem. Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Mistrz Polski idzie jak burza w europejskich pucharach i wciąż może marzyć o wielkim finale na stadionie w Pradze. Kolejny krok Lech Poznań wykonał w Szwecji, gdzie po świetnym meczu u siebie (wygrana 2:0), triumfowali nad Djurgardens 3:0. Kibice gospodarzy zachowywali się skandalicznie, ale nikt nie mógł się spodziewać tego, że... zaatakują polskich dziennikarzy. O sytuacji informowali wysłannicy Interii i Przeglądu Sportowego.

Reakcje po awansie Lecha Poznań do ćwierćfinału! Eksperci byli pod wrażeniem fantastycznej postawy "Kolejorza"

Djurgardens - Lech: Polscy dziennikarze zaatakowani na stadionie

Fani Djurgardens stwierdzili, że zaatakują polskich dziennikarzy, wylewając na nich piwo, czy rzucając jedzeniem. W pewnym momencie do akcji wkroczyła policja, która wyprowadziła ze stadionu przeszkadzających w pracy pseudokibiców.

- VIP-y mocno utrudniały nam pracę, wylali na nas (dosłownie) swoją frustrację. Nigdy nie pracowałem przy meczu w takich warunkach, laptop zalany piwem... - informował Jakub Treć z "Przeglądu Sportowego".

- Niestety, straszna wiocha. Najpierw 10 minut rzucania w nas jakimiś chipsami, później oblanie piwem. Skończyło się policją, która musiała wyprowadzić ze sky boxa najbardziej „odważnego” pana. I nawet szwedzkim dziennikarzom było wstyd… - dodawał od siebie Sebastian Staszewski.

Kiedy losowanie 1/4 finału Ligi Konferencji Europy?

Lech Poznań w Lidze Konferencji Europy. Z kim może zagrać?

W trzeciej lidze europejskich pucharów przyszła pora na ćwierćfinały. Na tym etapie nie ma już słabych drużyn.

Potencjalni rywale Lecha: Gent (Belgia), Anderlecht Bruksela (Belgia), West Ham (Anglia), Fiorentina (Włochy), AZ Alkmaar (Holandia), FC Basel (Szwajcaria), Nicea (Francja)

Sonda
Czy Lecha Poznań stać na wygranie Ligi Konferencji Europy?
Koloseum - Robert Ruchała
Najnowsze