Kibice na meczu Napoli-Barcelona

i

Autor: twitter.com/gaetano_r77 Kibice na meczu Napoli-Barcelona musieli zdjąć flagę Ukrainy z trybun

Skandal w Neapolu. UEFA i włoska telewizja ukryli gesty wsparcia Ukrainy

2022-02-24 21:48

Choć na Ukrainie trwa wojna, to świat piłki nożnej nie zatrzymał się nawet na moment. W środę dokończono pierwszą serię spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów, teraz trwają rewanże 1/16 finału Ligi Europy. I to właśnie na meczu Napoli – Barcelona miały miejsce dwa spore incydenty.

Co prawda na stadionie im. Diego Maradony nie występuje żaden Ukrainiec (na boisku jest za to Piotr Zieliński), to piłkarze Barcelony zdecydowali się na ładny gest. Pozowali do zdjęć z napisem „STOP WAR”, hasłem, który nawołuje do zakończenia rosyjskiej agresji w Ukrainie. Włoscy realizatorzy spotkania postanowili jednak nie pokazywać apelu piłkarzy „Dumy Katalonii”.

Niemiecki klub zrywa współpracę z Gazpromem. Odważna decyzja, miliony euro w grze

Panika w Rzeszowie. Ogromne kolejki po paliwo

To nie był jedyny skandal w Neapolu. Ponoć na trybunach nie pozwolono kibicom wywiesić flagi Ukrainy, gdy ta zawisła na trybunie stadionu Diego Maradony – pracownicy obsługujący spotkanie kazali kibicom zdjąć flagę. Przykre zdarzenie miało miejsce również podczas meczu Atalanty Bergamo z Olympiacosem Pireus. Włosi pokonali pewnie Greków 3:0 (w Grecji), a autorem jednej z bramek był Rusłan Malinowski. Po golu pokazał koszulkę z napisem „No war in Ukraine”, ale tego apelu również nie pokazali realizatorzy. Wszystko wskazuje na to, że to odgórna dyrektywa UEFA. Na szczęście są jeszcze fotoreporterzy.

Piękny gest kibiców na meczu Europa League! Pokazali solidarność Ukrainie, mamy zdjęcie

Sonda
Czy UEFA powinna nałożyć sankcje na Rosję?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze