Erik Exposito

Autor: Cyfra Sport Erik Exposito

Śląsk z minimalną zaliczką przed rewanżem. Liga Konferencji UEFA

2021-08-05 20:30

Śląsk Wrocław zasłużenie pokonał Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1) w pierwszym spotkaniu 3. rundy el. Ligi Konferencji UEFA. Bramki dla ekipy WKS zdobyli Erik Exposito i Robert Pich, goście odpowiedzieli trafieniem Lucasa Bareiro. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Izraelu.

Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1)

Bramki: 28. Exposito, Pich 45+17 - Bareiro 45 +5

Żółte kartki: Tamas (Śląsk)Abaid, Ansah, Safuri (Hapoel)

Śląsk: Putnocky – Lewkot, Golla, Tamas – Janasik, Mączyński (C), Makowski, Garcia Marin – Pich, Schwarz (90. Pawłowski) – Exposito (81. Piasecki)

Hapoel: Harush – Abu Abaid, Miguel Vitor (C), Tibi, Keltjens – Bareiro, Gordana (60. Yosefi) – Acolatse (76. Shviro), Safuri (60. Micha), Ansah (60. Petrucci) – Jehezkel (76. Hatuel)

Piłkarze Jacka Magiery nie byli faworytami w starciu z czwartą drużyną zeszłego sezonu izraelskiej ekstraklasy. Pokazali jednak, że od przeciwnika są zespołem lepszym. Wynik mógł być bardziej okazały, ale w pierwszej połowie pecha miał Rafał Makowski, który główkował piłką w słupek.

Nie mylili się za to Exposito i Pich. Pierwszy strzelił przepiękną bramkę zza pola karnego. Futbolówka trafiła w samo okienko bramki bramkarza Hapoelu, po drodze dotykając jeszcze poprzeczkę. Drugi gol dla wrocławian to efekt szczęścia. Najpierw w kuriozalnej sytuacji faulowany był Robert Pich, a potem sam poszkodowany dosyć szczęśliwie wykorzystał jedenastkę. Goście z Izraela odpowiedzieli jedynie trafieniem Lucasa Bareiro. Argentyńczyk popisał się skuteczną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Mecz skończył się później niż przewidywano. Wszystko przez "racowisko", jakie urządzili kibice Śląska. Do pierwszej połowy spotkania sędzia musiał doliczyć aż... 19 minut. Rewanż za tydzień w Izraelu.

Poniżej zapis RELACJI NA ŻYWO.

Śląsk - Hapoel

Rewanż już za tydzień w Izraelu. Dziękujemy za śledzenie relacji. Dobranoc!

90'

KONIEC. ŚLĄSK WROCŁAW ZASŁUŻENIE POKONAŁ HAPOEL BEER SHEVA 2:1 W PIERWSZYM MECZU 3. RUNDY EL. LIGI KONFERENCJI! BRAWO WKS!

90+3'

Bartłomiej Pawłowski w miejsce Petra Schwarza na ostatnie sekundy spotkania.

90+2'

Taniec w polu karnym Śląska Hatuela, ale napastnik gości ostatecznie powstrzymany.

89'

Tym razem w samotnym rajdzie Pich. Chciał dać się sfaulować, a ostatecznie to on faulował...

89'

Próba szarży Piaseckiego, szybko storpedowana przez defensywę Hapoelu.

88'

Hapoel pilnuje piłki, ale nie stwarza okazji.

86'

Optyczna przewaga Hapoelu. Ślązacy grają z kontry - bardzo nieumiejętnie.

84'

Wrocławianie opadli z sił. Wygląda na to, że grają już tylko o dowiezienie wyniku do ostatniego gwizdka...

81'

Pierwsza zmiana w Śląsku. Fabian Piasecki w miejsce Erika Exposito.

80'

Rzut wolny dla Hapoelu. Dośrodkowanie i piłka piąstkowana przez Matusa Putnocky'ego.

78'

Hapoel w natarciu. Dośrodkowania gości jednak umiejętnie blokowane przez piłkarzy Śląska.

75'

Korner dla WKS. Piąstkuje bramkarz gości. Wrzutka z drugiej strony Makowskiego i zablokowany strzał Janasika.

74

Piękna akcja Schwarza. Wszedł z piłką w pole karne i oddał strzał. Rykoszet, ale piłka wyszła tylko na rzut rożny.

68'

Mogą mówić o szczęściu gracze WKS. Zamieszanie w ich polu karnym (nawet nie akcja czy strzał!) zakończyło się minimalnym minięciem piłki z dobrej strony bramki. Tylko rzut rożny.

67

Jacek Magiera nie zmienia. Wyjściowa jedenastka wciąż na boisku.

65'

Nieporozumienie w defensywie Hapoelu. O mało nie było "swojaka"! Mogło być 3:1 dla Śląska Wrocław.

63'

Tempo spotkania siadło. Śląsk kontroluje przebieg gry.

59

Aż trzy zmiany w drużynie Hapoelu. Ansah, Safuri i Gordana już poza boiskiem. Na murawie pojawili się Micha, Yosefi, Petrucci.

57'

Piłkarze Hapoelu próbują uspokoić sytuację. Przejęli inicjatywę i rozgrywają piłkę na połowie WKS.

53'

Strzelenie piłki w pole bramkowe Janasika. Bardzo nieudane. Śląsk w ofensywie, czekamy na konkrety!

51'

Kolejna dynamiczna akcja Śląska. Atak rozprowadził Makowski, a z narożnika pola karnego strzelał Pich. Broni bramkarz Hapoelu.

47'

SŁUPEK!!! Ależ to była okazja dla Śląska. Pecha przy główce miał Schwarz!

46'

Wznawiamy grę. Od środka zaczął Śląsk. Czas na drugą połowę.

45+19'

Przerwa! Mecz z poślizgiem, ale w końcu pierwsza połowa zaliczona. Do przerwy Śląsk prowadzi z Hapoelem 2:1.

45+17'

Karnego wykorzystał sam poszkodowany! Robert Pich na 2:1 dla Śląska!

45+16'

Świetne wyjście na pozycję Picha i natychmiastowy strzał, a potem... faul na pomocniku Śląska. MAMY RZUT KARNY DLA WKS!

45+15'

Cztery minuty do przerwy...

45+14'

Za nami już kwadrans doliczonego czasu gry. Akcja Śląska nieudana. Najpierw prawą stroną Janasik, potem lewą Garcia.

45+11'

Śląsk ustawił się na grę z kontrataku. Na razie jednak trudno piłkarzom Jacka Magiery o jakąś akcję zaczepną. Piłki pilnują goście.

45+10'

Kolejna próba ekipy z Izraela. Z daleka strzelał Yehezkel.

45+9'

Czas Hapoelu. Śląsk broni się całą drużyną na własnej połowie.

45+8

Goście uwierzyli w siebie. Mamy ciekawy rzut wolny dla Hapoelu...

51'

MAMY REMIS! Śląsk traci bramkę po rzucie rożnym. Skuteczna główka Bareiro i jest 1:1.

50'

Najgroźniejsza akcja Hapoelu. Lewą stroną szarżował Acolaste.

48'

I kolejna próba Makowskiego. Tym razem z dalszej odległości. Jednak za lekko.

46'

Kolejna szansa Śląska. Makowski strzelał z 17 metrów - zablokowany.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o... 19 minut! Wszystko przez racowisko na początku spotkania.

43'

Natychmiastowy odbiór piłki i szansa dla Śląska. Pich uderzał zza pola karnego. Trzy metry obok słupka, mogli to wykończyć lepiej wrocławianie!

41'

Rzut rożny dla Hapoelu. Fatalnie rozegrany...

38'

Śląsk wydaje się być niezagrożony. Czy dowiezie prowadzenie do przerwy?

35'

Mączyński zdecydował się na bezpośredni strzał i mocno przesadził.

35'

Kolejny stały fragment gry dla wrocławian! Schwarz dał się sfaulował tuż przed polem karnym rywali.

32'

Poczuli krew piłkarze Śląska i cały czas naciskają na swoich rywali. Za chwilę wykonywać będą rzut rożny.

29'

Jeden z rywali zgrał piłkę tuż pod nogi Hiszpana, który przymierzył sprzed linii pola karnego i zakręcił niemalże w samo okienko! Bramka stadiony świata!

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ przymierzył Exposito!

27'

Golla wślizgiem wybija piłkę i ratuje swoją drużynę! Gdyby nie on, napastnik rywali stanąłby oko w oko z golkiperem Śląska!

27'

Piłkarze Hapoelu wychodzą z kontrą!

25'

Piłkarze Śląska podeszli pod bramkę, ale nie wiedzieli jak pokonać defensywę rywali i ostatecznie stracili piłkę.

24'

Janasik nieprzepisowo zatrzymywany przez rywala na połowie Hapoelu. Gospodarze mają rzut wolny.

22'

Przerwa w meczu trwała ponad kwadrans. Oj będzie miał co doliczać sędzia do pierwszej połowy.

21'

Gramy dalej!

Zawodnicy pojawili się już na boisku, ale jeszcze nie gramy. Sędziowie zdecydowali o dodatkowej rozgrzewce po tej wymuszonej przerwie!

Dym powoli się przerzedza, ale zawodnicy wciąż nie mogą wrócić na boisko.

5'

I to by było tyle... piłkarze weszli do szatni zakrywając usta koszulkami. Przerwa w meczu

4'

Fani "Wojskowych" poszli na całość i pirotechnika poszła w ruch. Mało co widać obecnie na stadionie we Wrocławiu.

Takim ustawieniem z kolei wyszli na mecz goście: Harush – Abu Abaid, Miguel Vitor (C), Tibi, Keltjens – Bareiro, Gordana – Acolatse, Safuri, Ansah – Jehezkel

1'

Starujemy! Zaczynają piłkarze z Izraela!

Tak prezentuje się pierwszy skład gospodarzy z Wrocławia!

Piłkarze już wychodzą na murawę! Za chwilę pierwszy gwiazdek sędziego!

Witamy w relacji na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Szewa. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:00. Bądźcie z nami!