Erik Exposito

Autor: Cyfra Sport Erik Exposito

Śląsk z minimalną zaliczką przed rewanżem. Liga Konferencji UEFA

2021-08-05 20:30

Śląsk Wrocław zasłużenie pokonał Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1) w pierwszym spotkaniu 3. rundy el. Ligi Konferencji UEFA. Bramki dla ekipy WKS zdobyli Erik Exposito i Robert Pich, goście odpowiedzieli trafieniem Lucasa Bareiro. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Izraelu.

Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1)

Bramki: 28. Exposito, Pich 45+17 - Bareiro 45 +5

Żółte kartki: Tamas (Śląsk)Abaid, Ansah, Safuri (Hapoel)

Śląsk: Putnocky – Lewkot, Golla, Tamas – Janasik, Mączyński (C), Makowski, Garcia Marin – Pich, Schwarz (90. Pawłowski) – Exposito (81. Piasecki)

Hapoel: Harush – Abu Abaid, Miguel Vitor (C), Tibi, Keltjens – Bareiro, Gordana (60. Yosefi) – Acolatse (76. Shviro), Safuri (60. Micha), Ansah (60. Petrucci) – Jehezkel (76. Hatuel)

Piłkarze Jacka Magiery nie byli faworytami w starciu z czwartą drużyną zeszłego sezonu izraelskiej ekstraklasy. Pokazali jednak, że od przeciwnika są zespołem lepszym. Wynik mógł być bardziej okazały, ale w pierwszej połowie pecha miał Rafał Makowski, który główkował piłką w słupek.

Nie mylili się za to Exposito i Pich. Pierwszy strzelił przepiękną bramkę zza pola karnego. Futbolówka trafiła w samo okienko bramki bramkarza Hapoelu, po drodze dotykając jeszcze poprzeczkę. Drugi gol dla wrocławian to efekt szczęścia. Najpierw w kuriozalnej sytuacji faulowany był Robert Pich, a potem sam poszkodowany dosyć szczęśliwie wykorzystał jedenastkę. Goście z Izraela odpowiedzieli jedynie trafieniem Lucasa Bareiro. Argentyńczyk popisał się skuteczną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Mecz skończył się później niż przewidywano. Wszystko przez "racowisko", jakie urządzili kibice Śląska. Do pierwszej połowy spotkania sędzia musiał doliczyć aż... 19 minut. Rewanż za tydzień w Izraelu.