Luciano Spalletti

Autor: East News Luciano Spalletti

Trener Luciano Spalletii po wygranej Napolii. To najbardziej podobało mu się w Legii

2021-11-05 0:34

Po pierwszej połowie zapachniało niespodzianką, ale po przerwie role się odwróciły. Napoli wygrało 4:1 z Legią w 4. kolejce Ligi Europy. Mistrzowie Polski stracili pierwsze miejsce w grupie właśnie na korzyść włoskiego klubu. Trener Luciano Spalletti nie ukrywał zadowolenia ze zwycięstwa jak i postawy zespołu. Docenił także grę gospodarzy.

W tym sezonie Napoli spisuje się wybornie w lidze włoskiej. Po zwycięstwie w Warszawie zajmuje także pierwszą pozycję w grupie Ligi Europy. O sukcesie Napoli zadecydowała druga połowa, gdy zespół strzelił w niej cztery gole. - Jesteśmy drużyną, która umie grać także wtedy, gdy znajduje się w trudnej sytuacji - podsumował występ Luciano Spalletii, trener Napoli. - Potrafimy odwrócić bieg zdarzeń. Zespół pokazał dyspozycyjność i jakość. Mimo że w pierwszej połowie dobrze zarządzaliśmy grą, to jednak straciliśmy bramkę, co nie powinno mieć miejsca. W drugiej połowie drużyna pokazała jakość, zrobiliśmy różnicę. Pokazaliśmy siłę, determinację i charakter - podkreślił włoski szkoleniowiec.

Trener Legii wskazuje kluczowy moment meczu z Napoli. To po nim wszystko pękło w mistrzu Polski

Spalletti odniósł się także do postawy Legii. - To były dla nas dwa trudne mecze - przyznał. - Widziałem, że podniosło się morale drużyny. Legia była bardzo dobrze przygotowana. Jestem przekonany, że poprawi się w tabeli. Podziwiam jej jakość pod względem taktycznym. Będę śledził jej poczynania w kolejnych meczach, jak będzie dalej sobie w nich radziła - stwierdził Spalletti.