Trwa sprzedaż biletów na finał Ligi Europy w Gdańsku. Duża pula dla międzynarodowych fanów

2020-03-05 15:45 Piotr Koźmiński
stadion Lechii Gdańsk
Autor: SEBASTIAN KUCZYNSKI /SE Stadion Lechii Gdańsk

Tegoroczny finał Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku, co oznacza, że już po raz drugi decydujący mecz tych rozgrywek przypadł Polsce, po tym jak kilka lat temu organizowała go Warszawa. Tym razem honory gospodarza pełni Gdańsk. Nie jest jeszcze znany duet finalistów, ale można już kupować bilety na to wydarzenie.

Aplikować o bilety na finał LE w Gdańsku można do 12 marca. Sprzedaż nie działa na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Po zakończeniu procesu aplikacji, w przypadku gdy chętnych jest więcej niż miejsc (a z reguły tak jest), następuje losowanie.

Bilety podzielono na cztery kategorie. Najdroższe wejściówki, pierwsza kategoria, to koszt 130 euro za jedną. Kategoria druga kosztuje 90 euro, trzecia 65, a czwarta - 40. To międzynarodowa pula, dla neutralnych fanów. W tym przypadku do dyspozycji jest 10 tysięcy biletów. Kolejne 20 tysięcy zostanie podzielonych po równo pomiędzy dwóch finalistów. Cała pojemność stadionu to 39 500.

Każdy może aplikować maksymalnie o cztery wejściówki. Mecz odbędzie się 27 maja, o 21:00. Aplikacje mogą być zgłaszane tylko przez oficjalny portal biletowy (w języku polskim), tutaj

Najnowsze