Jose Mourinho

i

Autor: eastnews Jose Mourinho

Portugalczyk przemyśli zachowanie?

Władze UEFA bez litości dla trenera Romy. Jose Mourinho nie uniknął kary

2023-06-21 20:16

W poprzednim roku AS Roma wygrała Ligę Konferencji. W tym nie udało się jej triumfować w Lidze Europy. Trener Jose Mourinho był wściekły po finale w Budapeszcie. Portugalczyk miał ogromne pretensje do arbitra. Teraz słynny trener został ukarany przez UEFA za to zachowanie.

Cztery mecze dyskwalifikacji dla Portugalczyka

Roma przegrała w finale Ligi Europy z Sevillą. O triumfie hiszpańskiego klubu zadecydowały rzuty karne. Trener Romy Jose Mourinho był zawiedziony wynikiem i decyzjami, które podejmował sędzia Anthony Taylor. Portugalczyk domagał się m.in. podyktowania rzutu karnego w końcówce zawodów. Arbiter był innego zdania. Mourinho został teraz zawieszony przez UEFA na cztery mecze za obraźliwe wypowiedzi kierowane pod adresem Anglika. 

Występ Anglika nazwał hańbą

Na filmie pokazano jak Mourinho wygłosił słowną tyradę przeciwko angielskiemu arbitrowi po meczu na parkingu dla VIP na stadionie Puskas Arena w Budapeszcie, nazywając go między innymi „pieprz... hańbą”. Powiedział wtedz dziennikarzom, że występ Taylora był „skandalem”.

Roma zapłaci grzywnę

Był to pierwszy przegrany finał europejskich pucharów w karierze przez Mourinho, który w czterech poprzednich świętował zwycięstwa. Ponadto władze UEFA ukarały także Romę grzywną w wysokości 50 tysięcy euro i zablokuje klubowi sprzedaż biletów na następny mecz wyjazdowy w Lidze Europy. Zarzuty obejmowały „odpalanie fajerwerków, rzucanie przedmiotami, akty zniszczenia i zakłócania porządku publicznego – głosi komunikat.

Sonda
Czy Jose Mourinho powinien dawać więcej szans Nicoli Zalewskiemu?
Najnowsze