Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

krótka wiadomość

Zbigniew Boniek miał do powiedzenia tylko jedno po wylosowaniu rywala Lecha Poznań w 1/8 finału LKE! Jasny przekaz

2023-02-24 14:20

Na placu boju w Lidze Konferencji Europy pozostało już tylko szesnaście ekip i zawodnicy Lecha Poznań, władze klubu oraz kibice mogli obawiać się, że w 1/8 finału "Kolejorz" trafi na piekielnie mocnego rywala. Ostatecznie jednak los chciał, że Lech zmierzy się w dwumeczu ze szwedzkim Djurgardens, a chwilę po losowaniu na krótki komentarz zdecydował się Zbigniew Boniek, który zdaje się już znać zwycięzcę tej pary.

Wygrana Lecha Poznań z Bodo/Glimt w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy to sukces niemalże z każdej strony. Po raz pierwszy od ponad 30-tu lat, polski zespół był w stanie przejść do kolejnej fazy europejskich pucharów, zyskując przy tym bardzo potrzebne dla polskich ekip punkty rankingowe. Ponadto "Kolejorz" zapewnił sobie kolejny zastrzyk gotówki i po losowaniu par 1/8 finału Ligi Konferencji Europy z optymizmem może patrzyć w przyszłość. Mistrzowie Polski trafili na rywala, który bez dwóch zdań jest to przejścia. 

Krótka wiadomość Zbigniewa Bońka po losowaniu par 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Tak skomentował rywala Lecha Poznań

W gronie ekip, na które mogli wpaść w kolejnej rundzie piłkarze Lecha Poznań znajdowały się naprawdę potężne ekipy, z West Hamem Łukasza Fabiańskiego na czele. Ostatecznie jednak los zestawił mistrzów Polski ze szwedzkim Djurgardens. Nie jest to co prawda słaby przeciwnik, bowiem Szwedzi wygrali swoją grupę jesienią, zyskując sporą przewagę nad Gent, Molde oraz Shamrock Rovers, nie przegrywając ani jednak meczu, jednak Zbigniew Boniek jest już przekonany, że to ekipa z Wielkopolski będzie górą w tym starciu. 

Zbigniew Boniek miał do powiedzenia tylko jedno po wylosowaniu rywala Lecha Poznań w 1/8 finału LKE! Jasny przekaz

Easy…. Lech w 1/4👍⚽️😜 - napisał krótko na Twitterze były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, komentując pary 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Djurgardens to jednak mocna ekipa i Lech Poznań na pewno nie zignoruje faktu, że Szwedzi jesienią nie przegrali ani jednego meczu w europejskich pucharach. Spotkania 1/8 finału LKE Lech - Djurgardens odbędą się 9. i 16. marca. Pierwsze mecz rozegrany zostanie w Poznaniu.

Sonda
Czy Lech Poznań ma szansę awansować do ćwierćfinału LKE?
Listen on Spreaker.
Najnowsze