Piotr Zieliński

i

Autor: AP PHOTO/ANDREW MEDICHINI Piotr Zieliński

Popis Zielińskiego

Anglicy zachwycają się Piotrem Zielińskim i Napoli po blamażu Liverpoolu. Piszą wprost: "Genialne"

2022-09-08 11:44

Piotr Zieliński zagrał wspaniałe spotkanie w Lidze Mistrzów. Polak poprowadził swoje SSC Napoli do spektakularnego zwycięstwa nad finalistą poprzedniej edycji LM, Liverpoolem. 28-latek najpierw wywalczył rzut karny, który sam wykorzystał, później zanotował asystę, a później dołożył kolejną bramkę. Po spotkaniu angielskie media przede wszystkim „znęcają” się nad fatalnym tego wieczora Liverpoolem, ale dostrzegają także klasę Zielińskiego i jego kolegów z drużyny.

To był piękny wieczór w Lidze Mistrzów dla polskich fanów! Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka w meczu z Victorią Pilzno, ale chyba jeszcze większe wrażenie robi to, czego dokonał Piotr Zieliński w meczu z Liverpoolem. Pomocnik SSC Napoli zdobył dwie bramki i zanotował asystę i to w starciu z nieporównywalnie trudniejszym przeciwnikiem. Warto zauważyć, że Liverpool wyglądał bardzo słabo w tym spotkaniu i wyraźnie nie grał na swoim optymalnym poziomie, jednak należy docenić klasę Napoli, które zdołało to wykorzystać niemal perfekcyjnie – niemal, bo włoski zespół miał przynajmniej dwie okazje, po których powinni prowadzić jeszcze wyżej. Angielskie media w swoich opiniach zwracają uwagę na słabość finalisty poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, ale nie brakuje też zachwytów nad Napoli i Piotrem Zielińskim.

Lewandowski po raz kolejny przeszedł do historii. Nikt przed nim tego nie dokonał

Lista najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. Lewandowski nie ma sobie równych!

Anglicy doceniają Zielińskiego i przypominają niedoszły transfer

W angielskich mediach sporo miejsca poświęcono słabej grze obrony i linii pomocy Liverpoolu. Wskazują, że piłkarze Napoli mieli zbyt wiele miejsca na rozegranie piłki, co tylko ich napędzało. Kilka szans i błędów rywali wykorzystał Piotr Zieliński. – Zieliński miał hektary przestrzeni w środku pola. Defensywa Liverpoolu została zniszczona przez tempo i dynamikę piłkarzy Napoli, a te elementy przecież to domena Anglików – czytamy na portalu iNews.

Kapitan Barcelony podsumował Lewandowskiego. Mówi o cierpieniu, taka szczerość zdarza się rzadko

Z kolei portal Goal.com wprost nazwał genialnym trio Zieliński-Kwaracchelia-Anguissa i podkreślił, że w tym meczu wszystko udawało się piłkarzom Napoli, choć tutaj trudno się do końca zgodzić – Osimhen nie wykorzystał przecież rzutu karnego, a Kwaracchelia nie trafił na pustą bramkę (uderzył zbyt słabo i van Dijk zdążył z interwencją). – W Napoli zagrało wszystko. Genialne było trio Piotr Zieliński, Chwicza Kwaracchelia i Andre-Frank Zambo zdominowało. Liverpool został zdmuchnięty przez Napoli – czytamy na Goal.com.

Zobacz, jak Piotr Zieliński spędzał wakacje! Kliknij w galerię poniżej:

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze