Arabowie zwariowali na punkcie piłki. Takie pieniądze płacą w czwartej lidze

i

Autor: East News Arabowie zwariowali na punkcie piłki. Takie pieniądze płacą w czwartej lidze

Piłkarski raj na ziemi

Arabowie zwariowali na punkcie piłki! Takie pieniądze płacą w czwartej lidze

2023-08-04 14:27

Trwa piłkarskie szaleństwo w Arabii Saudyjskiej. Właściciele klubów, zazwyczaj bogaci szejkowie, sięgają po piłkarskie gwiazdy z klubów w Europie. Ale okazuje się, że nie tylko w najwyższej klasie rozgrywkowej czyli Saudi Pro League można zarabiać kokosy.

W Arabii Saudyjskiej grają już takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Sadio Mane czy N’Golo Kante. Wkrótce może zacząć się exodus mniej znanych piłkarzy, których skuszą wielkie pieniądze, a takie mają kluby trzeciej a nawet czwartej ligi. Okazuje się, że kluby na poziomie czwartej ligi mogą zaoferować piłkarzom wynagrodzenie ok. 220 tys. euro rocznie. Taką informację podał arabski portal "The New Arab". Po przeliczeniu daje to kwotę ok. 19 tys złotych tygodniowo. Żeby wyobrazić sobie skalą wynagrodzenia, to jest dwa razy większe od tego jakie mają piłkarze w angielskiej League Two, czyli czwartego poziomu rozgrywkowego w Anglii.

Piłkarz Pogoni zdradził kulisy pracy z trenerem Portowców. Z tym się jeszcze nigdy nie spotkał

W Arabii Saudyjskiej piłkarze mają dodatkowo możliwość zamieszkania w domkach jednorodzinnych. Czwarta liga w Arabii powstała zaledwie 2 lata temu i jej poziomu nie można w żaden sposób porównać do tych samych klas rozgrywkowych w Europie czy Ameryce Płd. Jest zdecydowanie niższy. Arabowie szukają piłkarzy poprzez… ogłoszenia w portalach internetowych. - " Poszukujemy napastnika, lewego i prawego obrońcy, pomocników oraz środkowego obrońcy, będących aktywnymi piłkarzami gotowymi na wyzwania" – cytuje jedno z ogłoszeń wspomniany portal "The New Arab". Od początku tego roku, kiedy doszło do transferu Cristiano Ronaldo do Al-Nassr, kluby saudyjskie wydały na na kupno piłkarzy około pół miliarda euro.

Juras Jurkowski odpalił się po meczu Legii. Słowa poniosły się w eter. Z tą wypowiedzią trudno się nie zgodzić

Sonda
Jak oceniasz przejście Cristiano Ronaldo do Al-Nassr?
Najnowsze