Bodo/Glimt - Jagiellonia Białystok

Autor: Cyfra Sport Bodo/Glimt - Jagiellonia Białystok

Walka o Ligę Mistrzów

Wysoka porażka Jagiellonii z Bodo/Glimt. Koniec marzeń o Lidze Mistrzów. Zapis relacji na żywo

2024-08-13 20:52

Jagiellonia Białystok w rewanżowym starciu z Bodo/Glimt chciała sprawić niespodziankę i wyeliminować Norwegów z walki o Ligę Mistrzów. Wiara w zespole mistrzów Polski była spora, co widać było w pierwszych minutach spotkania. Białostoczanie szybko zdobyli bramkę, ale były to miłe złego początki. Gospodarze odrobili straty z nawiązką i pewnie awansowali do IV rundy eliminacji Champions League.

Bodo/Glimt - Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1)

Bramki: Fet 34', 56', Maatta 38', Hogh 71' - Berg 4' (s.)

Żółte kartki: Hauge,Helmersen - Marczuk

Bodo/Glimt: Haikin - Sjovold, Bjortfut, Gundersen, Bjorkan (82. Sorensen) - Evjen (74. Mikkelsen), Berg, Fet (68. Saltnes) - Maatta (68. Sorli), Hogh (74. Helmersen), Hauge

Jagiellonia: Abramowicz - Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Moutinho - Marczuk, Nguiamba (61. Nene), Romanczuk (80. Kubicki), Hansen (70. Villar) - Imaz (80. Silva) - Pululu (70. Diaby-Fadiga)

Witamy w relacji na żywo z meczu Bodo/Glimt - Jagiellonia Białystok. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Bodo/Glimt.

Jagiellonia Białystok w europejskich pucharach plan minimum zrealizowała i na jesień zagra co najmniej w fazie ligowej Ligi Konferencji. Ale jasnym jest, że dopóki istnieje szansa, trzeba powalczyć o inne rozgrywki. Mistrzowie Polski wciąż są w grze o Ligę Mistrzów, ale zadanie przed rewanżowym spotkaniem z Bodo/Glimt jest trudne.

Norwegowie po spotkaniu w Białymstoku mają bowiem bramkę zaliczki i są bliżej IV rundy eliminacji. Jednak wciąż jest to "tylko" jedna bramka, a w piłce nie takie straty się odrabiało. Nie ma jednak wątpliwości, że ewentualny sukces Jagiellonii w dzisiejszym spotkaniu będzie niespodzianką.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za moment początek spotkania.

Zaczynamy!

2'

Pierwsza szybka akcja gospodarzy. W podaniu Hauge zabrakło nieco precyzji i tylko dzięki temu nie było zagrożenia pod bramką Jagielloni.

4'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jesus Imaz!

Jeszcze czekaliśmy na weryfikację VAR, ale wszystko jest w porządku! Zaczęło się od strzału Pululu. Piłkę przed siebie odbił Haikin. Do dobitki dopadł Imaz, który dwukrotnie uderzał piłkę. Za drugim razem kopnął w poprzeczkę, a futbolówka odbiła się od... Berga i wpadła do siatki.

7'

Jagiellonia zdecydowanie odważniej rozpoczęła to spotkanie niż przed tygodniem w Białymstoku. Dziś to mistrzowie Polski naciskają, stosują pressing i nie pozwalają rywalom na rozwinięcie skrzydeł.

11'

Niebezpieczna strata Jagiellonii w środku pola. Hauge pomknął lewą stroną boiska. Na szczęście dla mistrzów Polski jego dośrodkowanie nie znalazło drogi do innego zawodnika Bodo/Glimt.

12'

Mocne uderzenie zza pola karnego! Abramowicz po raz pierwszy w tym spotkaniu musiał wykazać się umiejętnościami.

16'

Jagiellonia miała trudniejszy moment i długo nie mogła dłużej utrzymać się przy piłce. Dopiero teraz goście przenieśli ciężar gry na połowę rywala.

18'

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Berg uderzał z linii szesnastego metra. Został zablokowany, ale próbował raz jeszcze przechwycić futbolówkę. Pierwszy dopadł do niej Skrzypczak i wybił ją daleko.

19'

Raz jeszcze Berg. Tym razem kapitan Bodo/Glimt uderzył celnie. Jednak wprost w Abramowicza.

21'

Dobre dośrodkowanie Moutinho. Niewiele zabrakło, żeby Pululu doszedł do strzału. Okazało się jednak, że napastnik i tak był na pozycji spalonej.

24'

Moment w spotkaniu, w którym większość gry toczy się w środku boiska, jednak gospodarze zdołali się teraz przedrzeć w pole karne Jagi. Fet nie zdołał jednak przyjąć piłki.

25'

Kolejna próba Berga z dystansu. Kapitan Bodo/Glimt teraz obok lewego słupka bramki gości.

29'

Częściej przy piłce jest obecnie Bodo/Glimt. Norwegowie w ataku pozycyjnym grają nieco za wolno, żeby zaskoczyć Jagiellonię.

32'

Rozpędził się Hauge z piłką. Skrzydłowy przedarł się nawet w pole karne. Tam jednak dobrze ustawiony był Skrzypczak.

34'

GOOOOOOOOOOOOOL! Sondre Fet!

Niestety... Kapitalny strzał Feta z linii pola karnego. Piłka wpadła idealnie w okienko bramki Jagiellonii i to znów Bodo/Glimt jest jedną nogą w IV rundzie eliminacji.

38'

GOOOOOOOOOOOOOL! Isak Maatta!

Ależ to się wszystko odwróciło... Spory błąd Moutinho, który nie przerwał podania do Maatty, a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił.

42'

Jagiellonia stara się przejąć inicjatywę na boisku. Na razie nie przynosi to żadnych korzyści, bo zagrożenia pod bramką Bodo/Glimt jest jak na lekarstwo.

45'

Piłkarze Adriana Siemieńca mają problemy, żeby przedrzeć się na połowę rywali. Gospodarze źle weszli mecz, ale każda kolejna minuta pokazuje, że są na ten moment zespołem lepszym.

Koniec pierwszej połowy!

Zaczęło się świetnie, Jagiellonia wyszła odważnie i od razy przyniosło to korzyści. Niestety im dalej w mecz, tym Bodo/Glimt grało lepiej i lepiej i potwierdziło to dwoma trafieniami.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

48'

Mocne uderzenie Evjena z dystansu. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

50'

Sędzia pozwolił teraz na nieco ostrzejszą grę. Wydawało się, że Romanczuk był faulowany przed polem karnym Bodo, a następnie wydawało się, że Feta faulował Marczuk. Obie te sytuacje arbiter puścił.

52'

Żółta kartka dla Hauge za faul na Pululu.

54'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Najpierw Pululu niepotrzebnie zdecydował się na przyjęcie piłki, zamiast od razu uderzyć, a następnie Marczuk zgrywał futbolówkę głową na piąty metr. Ostatecznie obrońcy Bodo poradzili sobie w tej sytuacji.

56'

GOOOOOOOOOL! Sondre Fet!

Drugi strzał z dystansu i drugi gol Feta. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Jagiellonii, a piłkarze z Białegostoku protestują, że wcześniej faulowany był Skrzypczak.

61'

Bodo/Glimt znów przeważa i znów dłużej utrzymuje się przy piłce.

64'

Jagiellonia ma duże problemy, żeby stworzyć akcję w ataku pozycyjnym. Powtarza się scenariusz z pierwszej połowy, w której gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń.

67'

Imaz! Piłka nieco przypadkowo trafiła pod nogi Hiszpana, który pomylił się o centymetry!

70'

GOOOOOOOOOOOOL! Kasper Hogh!

Gospodarze podwyższają prowadzenie. Świetna akcje Hauge, który znakomitym podaniem wypatrzył Hogha, a ten z najbliższej odległości pokonał Abramowicza.

73'

Bardzo dobre podanie Marczuka do Diaby-Fadigy. Francuz nie zdołał jednak czysto trafić w piłkę i zmarnował sytuację.

78'

Widać po zawodnikach Jagiellonii, że wszelkie nadzieje na dobry wynik odleciały. Bodo/Glimt z dużym spokojem kontroluje boiskowe wydarzenia.

80'

Marczuk ukarany żółtą kartkę.

83'

Za mocne dośrodkowanie Nene z rzutu rożnego. Piłka poszybowała zbyt wysoko i Bodo/Glimt zaczęło od autu.