"Czerwone Diabły" w półfinale Ligi Mistrzów! Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2011-04-12 22:37

Manchester United lepszy od Chelsea Londyn! "Czerwone Diabły" ograły "The Blues" na własnym boisku 2:1, po bramkach Javiera Hernandeza (23 l.) i Park Ji-Sunga (30 l.). W ostatnim kwadransie wyrównał Didier Drogba (33 l.), ale gospodarze na odpowiedź potrzebowali... minuty!

90+4 min. Koniec spotkania! Manchester United eliminuje Chelsea Londyn i awansuje do półfinału Champions League.

90+3 min. Rooney z połowy próbował zaskoczyć Cecha! Bramkarz Chelsea cofa się i łapie piłkę z najwyższym trudem.

90+2 min. Hernandez miał okazję popędzić sam na sam, jednak w ostatnim momencie powstrzymał go Ivanović.

90+1 min. Ambitny Essien powalony przez Cole'a. Sędzia stosuje przywilej korzyści, ale szybko okazało się, że korzyści nie będzie.

89 min. Maloud podaje na lewo do Kalou, ten w pole karne do... Giggsa! Słaba gra zmiennika Anelki - wprowadza mnóstwo chaosu.

87 min. Malouda uderzył mocno i precyzyjnie, ale efektowną paradą popisał się bramkarz Manchesteru.

86 min. Drogba ograł dwóch rywali i dograł do Kalou, ale niedokładnie - wychodzi i łapie Van der Sar.

85 min. Van der Sar wybiega z bramki i jest szybszy od Drogby - wybija piłke na aut. Pewna interwencja.

84 min. "Czerwone Diabły" rządzą na murawie, wymieniając podania bez końca.

83 min. Evra dobrze blokował w polu karnym Kalou, dzięki temu strzał bez problemu łapie Van der Sar.

82 min. Paulo Ferreira za Alexa. Carlo Ancelotti stawia wszystko na jedną kartę.

80 min. Rzut rożny dla United. Manchester długo rozgrywa piłkę - raz jedną, raz drugą stroną, a teraz wycofanie.

78 min. GOL! 2:1! Błyskawiczna odpowiedź Manchesteru! Giggs wrzucił na lewą stronę do Ji-Sunga, a ten huknął z pierwszej piłki nie do obrony!

77 min. GOL! 1:1! Essien zagrywa idealną piłke przed obrońców do Drogby, a ten strzela po długim rogu obok Van der Sara!

76 min. Antonio Valencia wszedł za Naniego.

75 min. Uciekający Nani mógł wyjść na czystą pozycję - został powstrzymany przez dwóch obrońców. Rzut wolny. Piłka po nodze rywala nad bramką i będzie "róg".

74 min. Droga oszukał zwodem w polu karnym Evrę, jednak strzelił w środek - wprost w Van der Sara.

72 min. Rozpędził się Ivanović, zwolnił i przy linii przewrócił go Nani. Po rzucie wolnym piłka od razu wybita na aut z drugiej strony boiska.

70 min. Druga żółta kartka dla Ramiresa! Faulował Hernandeza wślizgiem z tyłu.

69 min. Rooney wrzuca z prawej do Giggsa, ten strzela głową, ale daje radę Cech.

65 min. Alex wygrał walkę o górną piłkę w polu karny, strzelił głowa, jednak obok słupka.

61 min. Kalou zmienił Anelkę.

61 min. Wayne Rooney ograł Lamparda i został sfaulowany tuż przed linią "szesnastki". Rzut wolny bez efektu.

60 min. Drogba strzela z dystansu - odchodząca, mocna piłka i broni wyciągnięty jak struna Van der Sar!

59 min. Evra zatrzymuje Drogbę faulem tuż przed linią pola karnego, z prawej strony. Żółta kartka dla bocznego obrońcy United.

58 min. Nani podaje "na uwolnienie" do Rooneya, ten wyprzedza obrońcę, przerzuca na drugą stronę w pole karne, a tam w odpowiednim momencie zdążył z interwencją Ashley Cole.

57 min. Zaskakujący strzał Maloudy z dystansu! Obok bramki, ale niewiele zabrakło do szczęścia.

55 min. Manchester w natarciu - zamyka Chelsea na własnej połowie.

54 min. Przy piłce Ryan Giggs. Dobra górna piłka i Hernandez w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Vidicia!

53 min. Nani zatrzymany faulem przez Ivanovicia. Rzut wolny dla Manchesteru.

52 min. Wrzutka Cole'a w pole karne wybita pod nogi Maloudy, który uderza mocno z woleja, jednak niecelnie.

50 min. Lampard uwolnił się spod opieki Ji-Sunga i oddał strzał, ale piłka o kilka metrów minęła bramkę Van der Sara.

49 min. Rio Ferdinand utyka. Kłopoty z prawą nogą piłkarza United.

48 min. Z drugiej strony ambitnie walczył Hernandez, ale w efekcie piłka od bramki.

47 min. W ataku Chelsea. Lampard dośrodkowuje, ale pod bramką szybsi obrońcy Manchesteru.

46 min. Druga część gry rozpoczęta.

II połowa

45+1 min. Czas na przerwę.

45 min. United idą za ciosem. Nie odchodzą od bramki Chelsea.

44 min. GOL! Ryan Giggs dostał piłkę od O'Shea, uciekł Anelce i genialnie zagrał piłkę na długi słupek - Hernandez musiał trafić! 1:0.

43 min. Rzut wolny dla Manchesteru po "ręce" Essiena. Nani w pole karne, skakał Vidić, ale skończyło się bez zagrożenia.

42 min. Żółta kartka dla Johnna Terry'ego za uderzenie rywala ręką w powietrznej walce o piłkę.

41 min. Nani strzela dwukrotnie! Pierwsze uderzenie zablokowane, drugie obok prawego słupka bramki Van der Sara.

39 min. Chelsea ma problemy, by wyjść z własnej połowy. Świetny pressing Manchesteru.

37 min. Malouda fauluje Hernandeza w środku pola i przerywa szybki atak United. Żółta kartka dla zawodnika Chelsea.

35 min. Rooney z prawej po ziemi w "szesnastkę" i dobrze interweniuje Cech.

34 min. Giggs w pole karne. Wybija Alex.

33 min. Hernandez faulowany przez Ramiresa tuż obok linii pola karnego. Żółta kartka dla obrońcy.

31 min. Koszmarna strata Vidicia! Van der Sar wybiega z bramki, Anelka już mu ucieka, ale w ostatniej chwili bramkarz United wślizgiem wybija piłkę na aut.

29 min. Ashley Cole dośrodkowuje, ale sytuację wyjaśnia Rio Ferdinand.

26 min. Rzut rożny dla Manchesteru. Rooney wrzuca piłkę do środka, Hernandez wyprzedza obrońców, strzela głową i trafia do siatki, ale sędzia nie uznaje bramki, dopatrując się spalonego!

25 min. Manchester rozgrywa piłkę na własnej połowie.

22 min. Ashley Cole dogrywa do środka pola karnego, strzał Torresa przyblokowany, ale do wybitej piłki dopadł Anelka. Znów niecelnie, choć zabrakło niewiele.

21 min. Park Ji-Sung dośrodkowuje i... kolejny raz wybija Alex! Sędzia przewrócił się z wrażenia...

18 min. Lampard technicznie uderza z wolnego, jednak nad bramką.

15 min. Tym razem groźnie pod bramką "Czerwonych Diabłów". Malouda wpada w "szesnastkę" Manchesteru, podaje do Lamparda, ale broni Van der Sar.

14 min. Rooney huknął z woleja z 30 metrów - na posterunku był Cech.

13 min. Teraz Torres odgrywa przed pole karne do Anelki, a ten uderza mocno, ale metr obok bramki.

11 min. Wrzucał Anelka, a głową strzelał Torres, jednak słabo i obok bramki.

9 min. Park Ji-Sung z łatwością minął Alexa, zagrał do środka, ale tam byli tylko... obrońcy Chelsea.

7 min. Groźnie pod bramką MU. Ramires przedarł się w pole karne, ale poradzili sobie obrońcy na spółkę z Van der Sarem.

6 min. Nani z rzutu wolnego wrzuca piłkę w pole karne, ale wprost w ręce Cecha.

5 min. Kolejna szybka akcja United, jednak znów futbolówka wybita. Oglądamy szybką grę. Szykuje się ciekawe spotkanie.

4 min. Anelka atakując fauluje Vidicia.

3 min. Ji-Sung wrzuca piłkę w pole karne, ale od razu wybita przez obrońców.

Manchester: Van der Sar, Evra, Ferdinand, Rooney, Giggs, Park Ji-Sung, Hernandez, Vidić, Carrick, Nani, O'Shea

Chelsea: Cech, Ivanović, A. Cole, Essien, Ramires, Lampard, Torres, Malouda, Terry, Alex, Anelka

1 min. Rozpoczął Manchester! Szybkie przejęcie Chelsea.

Czas na hymn Ligi Mistrzów.

Drużyny wychodzą na murawę.

– Trzeba wierzyć w swoje umiejętności, ale także mieć wsparcie dziesięciu ludzi na boisku, a tak właśnie było w ostatnim tygodniu – powiedział przed meczem Rio Ferdinand.

Przeczytaj koniecznie: Sergei Pareiko dla Gwizdek24.pl: Zaczynałem jako napastnik - WYWIAD

– W tym tygodniu będzie tak samo. Za każdym razem sobie pomagamy i mam nadzieję, że pierwsi znajdziemy się na mecie i awansujemy do półfinału – dodał Ferdinand.