Chelsea - Real Madryt Liga Mistrzów

i

Autor: AP Chelsea - Real Madryt Liga Mistrzów

Europejskie puchary czeka prawdziwa rewolucja?! UEFA rozważa usunięcie kontrowersyjnego przepisu

2021-05-27 9:04

Mecze europejskich pucharów od lat są prowadzone według ustalonych formatów rozgrywek i reguł, jednak wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie możemy być świadkami prawdziwej rewolucji w wyłanianiu szczęśliwców, którzy trafią do kolejnej fazy poszczególnych rozgrywek. Jak wynika z ostatnich doniesień, UEFA rozważa wyrzucenie kontrowersyjnego zapisu, który już nie raz dał się we znaki zawodnikom, trenerom i kibicom. Chodzi bowiem o bramki strzelone na wyjeździe.

Mecz Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy to największe święto dla fanów piłki klubowej, a każdy zespół w Europie chciałby nie tylko brać udział w tych rozgrywkach, ale również jak najczęściej je wygrywać. Ostatniej nocy ta sztuka udała się Villarreal, które po raz pierwszy w historii sięgnęło po Ligę Europy, pokonując w finale Manchester United. Niejednokrotnie jednak fani poszczególnych drużyn wskazywali, że niektóre przepisy Champions League i Ligi Europy nie mają sensu, przez co zabijają piękno futbolu. Jednym z nich są bramki strzelone na wyjeździe, które w razie remisu promują ten zespół, który w dwumeczu strzelił więcej goli na obiekcie rywala. Wiele wskazuje jednak na to, że już niebawem życzenie kibiców o zniesieniu tego przepisu może się spełnić. 

Szykuje się prawdziwa rewolucja w europejskich pucharach

Takimi informacjami podzielił się Martyn Ziegler, dziennikarz "The Times". Według jego doniesień, UEFA podczas posiedzenia komitetu rozgrywek klubowych ma zamiar przedyskutować korektę przepisów, w tym właśnie zniesienie zapisu, który premiuje bramki strzelone na wyjeździe. Tylko w tym sezonie Ligi Mistrzów, kibice kilkukrotnie zwracali w Internecie uwagę na to, że ten zapis zabija piękno sportu oraz emocje, które towarzyszą walce o kolejne fazy turnieju. Najgłośniejszym przykładem były mecze 1/4 finału, pomiędzy Bayernem Monachium i Paris Saint-Germain. Po remisie 3:3, ostatecznie to jednak "Paryżanie" zameldowali się w kolejnej fazie turnieju. 

Piłkarze poszli na całość i urządzili sobie orgię z kilkoma prostytutkami! Do sieci trafiło nagranie z ich igraszek [WIDEO]

Raport z Opalenicy. Uraz Arkadiusza Milika. Napastnik na chwilę opuści zgrupowanie
Sonda
Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2020/2021?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze