KLĘSKA Florentino Pereza. Kolejne kluby niebawem opuszczą Superligę?!

Inter Mediolan - AC Milan
Autor: EastNews Inter Mediolan - AC Milan

Jeszcze dwie doby temu pewnym wydawało się, że w najbliższych miesiącach będziemy świadkami prawdziwej futbolowej rewolucji. Powołanie do życia rozgrywek Superligi, mającej w swoim założeniu zrzeszać najbardziej wpływowe kluby w Europie zapowiadało koniec piłki nożnej w takim formacie jak dotychczas. Aktualnie istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że projekt zainicjowany przez prezydenta Realu Madryt Florentino Pereza może okazać się kompletną katastrofą. We wtorkowy wieczór z gry w Superlidze zrezygnowały wszystkie kluby angielskie, w najbliższych godzinach najprawdopodobniej dołączą do nich także kolejne zespoły.

Przypomnijmy, że pierwszy rozłam pomiędzy uczestnikami Superligi nastąpił we wtorkowy wieczór. Wtedy decyzję o wycofaniu się z projektu ogłosił Manchester City. Niebawem w jego ślady poszły pozostałe angielskie kluby: Manchester United, Liverpool, Chelsea, Arsenal oraz Tottenham. Według doniesień hiszpańskich dziennikarzy władze Superligi nie przyjęły tej decyzji najlepiej, a kwestią czasu wydają się pozwy sądowe dla klubów, które zdecydowały się opuścić rozgrywki.

Bomba w piłkarskim świecie eksplodowała! Superliga stała się faktem, jest potwierdzenie

Dzisiejsze doniesienia medialne sugerują, że w najbliższym czasie pozwów może być więcej. Kolejnymi klubami, które chcą wycofać się z nowopowstałego projektu są bowiem dwaj mediolańscy giganci: AC Milan oraz Inter Mediolan. David Ornstein z „The Athletic” poinformował, że „Rossoneri” postanowili podążyć śladami angielskich drużyn i również pozostać w strukturach UEFA, odrzucając tym samym możliwość gry w rozgrywkach Superligi. Co więcej, „ANSA” przekonuje, że na identyczny krok zdecydowali się przedstawiciele drugiego z mediolańskich klubów – Interu.

Jeśli oba drużyny z Mediolanu ostatecznie zdecydują się zrezygnować z udziału w projekcie, fiasko utworzenia Superligi pozostanie najpewniej kwestią kilku najbliższych dni. Zostaną w nim bowiem jedynie czterej uczestnicy. Będą to kluby pomysłodawców utworzenia rozgrywek: Real Madryt Florentino Pereza oraz Juventus Andrei Agnellego, a także FC Barcelona oraz Atletico Madryt. Wydaje się zatem, że pomysł sternika „Królewskich” o utworzeniu najbogatszej ligi świata upadnie bardzo szybko.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze