Robert Lewandowski

i

Autor: East News

Piękne słowa Lewego

Lewandowski wykonał specjalny gest dla Polaków. Potem nastąpiła burza braw, piękny moment na gali

2022-10-17 21:40

Gala Złotej Piłki wzbudza ogromne zainteresowanie na całym świecie. Polscy kibice zastanawiali się, na jaką nagrodę liczyć może Robert Lewandowski. Od razu wiadomo było, że na Złotą Piłkę szanse są niewielkie, natomiast Lewandowskiego wyróżniono nagrodą im. Gerda Muellera. Po odebraniu statuetki Lewandowski dziękował po angielsku i… polsku.

Wzruszające słowa Roberta Lewandowskiego na gali Złotej Piłki. Polski napastnik po odebraniu nagrody im. Gerda Muellera z rąk córki i żony legendarnego piłkarza, przez kilka minut dziękował za wyróżnienie.

- Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Również z powodu tego, że Gerd był dla mnie wielką inspiracją. Zawsze chciałem być jak najbliżej jego osiągnięć, pobić jego rekord. Był inspiracją nie tylko jako piłkarz, ale też jako człowiek. Nie wierzyłem, że to w ogóle możliwe, żeby ten rekord pobić. Chciałbym podziękować mojej całej drużynie Bayernowi i mojej nowej drużynie, Barcelonie. Dziękuje mojej rodzinie, żonie, dzieciakom. Każdego dnia jestem szcześliwy. Jestem szczęśliwy również w mojej nowej drużynie, nasza droga to proces. Jeśli będziemy ciężko pracować, to możemy zajść daleko – powiedział Lewandowski.

Robert Lewandowski z nagrodą im. Gerda Muellera

Kiedy wydawało się, że Polak zakończy swoją wypowiedź, piłkarz zaskoczył przejściem na język polski. - To dla mnie bardzo ważne. Zawsze widzę wiele polskich flag na meczach, to wyjątkowe uczucie. Wiele mnie znaczy wsparcie polskich kibiców. Chciałbym podziękować wszystkim z osobna – dodał Lewandowski, po czym rozległa się owacja z widowni.

Kibice Realu zapytani o Złotą Piłkę dla Lewandowskiego. Jednoznaczna odpowiedź
Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę?
Najnowsze