Liga Mistrzów jednak zostanie ODWOŁANA? Koronawirus zaatakował nową falą, problem UEFA

2020-06-25 21:45 JWa
Liga Mistrzów, puchar, Puchar Ligi Mistrzów
Autor: East News Puchar dla zwycięzcy Ligi Mistrzów

UEFA zadecydowała, że Liga Mistrzów w sezonie 2019/20 zostanie dokończona w jednym miejscu. Europejska Unia Piłkarska postanowiła, że w sierpniu zawodnicy zagrają o najważniejsze klubowe trofeum w Lizbonie. Wygląda jednak na to, że i ten plan może zostać storpedowany. Wszystko przez nową falę koronawirusa w Portugalii, przez którą kolejne dzielnice stolicy zostają zamknięte!

UEFA nie bez powodu podjęła decyzję, by turniej "Final Eight" Ligi Mistrzów 2019/20 odbył się w Lizbonie. Portugalia była powszechnie chwalona za sposób walki z pandemią koronawirusa. Własnie w tym iberyjskim kraju odnotowywano jedną z najmniejszych liczbę zgonów w przeliczeniu na milion mieszkańców, co jest głównym wskaźnikiem niebezpieczeństwa. Władze europejskiej piłki postanowiły więc, że w sierpniu o cenne trofeum zespoły zagrają na stadionach Estadio da Luz i Jose Alvalade. Niestety, w ciągu zaledwie kilkunastu dni sytuacja mocno się zmieniła i niewykluczone, że władze europejskiej piłki będą musiały znowu przenieść decydujące mecze albo nawet w ogóle je odwołać.

Ma najlepsze POŚLADKI w kraju i chce rozebrać się do NAGA. Lewandowski na to nie pozwoli! [ZDJĘCIA]

W ciągu zaledwie jednej doby w Lizbonie odnotowano aż 157 nowych przypadków koronawirusa i 3 osoby zmarły z powodu COVID-19. "El Pais" podał, że władze miasta podjęły bardzo drastyczne kroki. Już teraz zamknięto 19 z 24 dzielnic stolicy Portugalii, a nie wyklucza się całkowitego wyłączenia miasta, w którym doszło do 77% wszystkich dziennych zachorowań.

DZIKA impreza Neymara na plaży. Brazylijczyk balował z SEKSBOMBĄ [ZDJĘCIA]

Super Sport 22 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Liga Mistrzów przerwana została przed dokończeniem 1/8 finału. Na razie w gronie ośmiu najlepszych drużyn są: Paris Saint-Germain, RB Lipsk, Atalanta Bergamo i Atletico Madryt. Dołączą do nich zwycięzcy dwumeczów: Manchester City - Real Madryt, Bayern Monachium - Chelsea, Juventus Turyn - Olympique Lyon i FC Barcelona - Napoli.

Najnowsze