PSG - Manchester City, Kevin de Bruyne

Autor: East News

Liga Mistrzów: PSG - Manchester City 2:2. "Obywatele" zaskoczyli w Paryżu

2016-04-07 0:52

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów PSG - Manchester City faworytem byli gospodarze i to im dawało się więcej szans na awans, ale na Parc de Princes pozytywnie zaskoczyli "The Citizens". Wytrzymali wymianę ciosów ze Zlatanem Ibrahimoviciem i spółką, a dzięki wynikowi 2:2 w rewanżu wszystko będzie w ich rękach.

Zobacz: Paris Saint-Germain- Manchester City w TV. Transmisja NA ŻYWO i STREAM LIVE ONLINE

Wyśmiewano się, że to "derby petrodolarów", bo w końcu oba kluby są finansowane przez arabskich szejków, ale takie mecze jak ten moglibyśmy oglądać na okrągło. I nieważne, czy pieniądze na piłkarzy pochodzą ze sprzedaży ropy naftowej, czy kopania ziemniaków - po prostu w Paryżu jedni i drudzy odegrali wspaniałe widowisko.

Paris Saint-Germain - Manchester City: Relacja NA ŻYWO

Było w nim wszystko. Gole, znakomite sytuacje bramkowe, zwroty akcji, kartki, błędy i niewykorzystany rzut karny. Nie zabrakło też kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, ale te nie wypaczyły wyniku. Goście świetnie weszli w meczu, ale szybko mogli zostać pokarani. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Zlatan Ibrahimović, kilka minut później nie trafił w sytuacji sam na sam, a jak mówi słynne porzekadło niewykorzystane sytuacje się mszczą. I zemściły się, bo w 38. minucie po ładnej kontrze trafił wracający po kontuzji Kevin De Bruyne. "The Citizens" cieszyli się z prowadzenia tylko chwilę, bo w 41. minucie miała miejsce zupełnie niewytłumaczalna - niczym z Archiwum X - sytuacja. Fernando kopnął w Zlatana, a piłka wpadła do bramki.

Po przerwie gospodarze ruszyli na rywali, bo zdawali sobie sprawę, że bramkowy remis premiuje Manchester. I udało się trafić do siatki za sprawą Adriena Rabiota, ale tym razem z kolei to podopieczni Manuela Pellegriniego skutecznie odpowiedzieli. Po serii niefortunnych zdarzeń w polu karnym PSG gola dla gości zdobył Fernandinho, który przy pierwszym trafieniu zaliczył też asystę.

Mimo usilnych prób paryżanom nie udało się już wyjśc na prowadzenie i ich sytuacja przed rewanżem jest trudna, bo bramkowy remis premiuje "The Citizens". Zlatan i spółka jednak ani myślą się poddać, więc na Etihad Stadium szykuje się wspaniałe widowisko. Oby dorównało poziomem temu w stolicy Francji.

PSG - MANCHESTER CITY 2:2

Bramki: Ibrahimović 41, Rabiot 59 - De Bruyne 38, Fernandinho 72

Żółte kartki: Luiz, Matuidi - Clichy, Fernando, Mangala, Navas

PSG: Trapp - Aurier (78. van der Wiel), Silva, Luiz, Maxwell - Motta, Matuidi, Rabiot (78. Lucas) - Cavani, Ibrahimović, Di Maria

Manchester: Hart - Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy - Fernando, Fernandinho - Navas, De Bruyne (77. Delph), Silva (88. Bony) - Aguero (93. Kolarov)