Grzegorz Sandomierski

Autor: archiwum se.pl 63. miejsce, Grzegorz Sandomierski (24 l.), piłka nożna, 1 300 000 zł W 2012 może być zadowolony wyłącznie z pierwszego półrocza, gdy był na wypożyczeniu w Jagiellonii Białystok. Występy w Ekstraklasie pomogły mu znaleźć się w kadrze na EURO w roli bramkarza numer trzy. Właścicielem karty Polaka jest belgijski Genk (kontrakt do 2016), który w ostatnim dniu letniego okna wypożyczył go do Blackburn (tygodniówka 8 tys. funtów). Sandomierski zgodził się na transfer do Anglii, bo liczył, że w drugiej lidze nie będzie miał kłopotów z regularną grą. Tymczasem powtórzyła się sytuacja z Belgii. Przez pół roku był tylko zmiennikiem, a zdarzało się, że w rankingu klubowych bramkarzy spadł na trzecią pozycję. Grywa tylko w rezerwach.W 2011: 1 mln (75. miejsce)Prognoza: awans

Liga Mistrzów, wyniki. Pechowy Sandomierski, radosny Szczęsny - kto awansował do fazy grupowej Champions League?

2013-08-28 11:04

Najwięcej emocji we wtorkowych meczach 4. rundy kwalifikacji LM było w Wiedniu. Tamtejsza Austria mierzyła się z Dinamem Zagrzeb i wszyscy spodziewali się spokojnej przeprawy dla gospodarzy, którzy pierwszy mecz wygrali 2:0. Rozpoczęło się zgodnie z planem, bo od 5. minuty Austriacy prowadzili po golu Floriana Madera, ale potem strzelali już tylko goście. W 70. minucie gospodarze przegrywali 1:3, co oznaczało awans dla Dinama, ale 8 minut przed końcem Roman Kienast zdobył decydującą bramkę, która dała awans mistrzom Austrii. W barwach Dinama cały mecz rozegrał Grzegorz Sandomierski (24 l.).

W innym nastroju jest Wojciech Szczęsny (23 l.), który również zagrał pełne 90 minut. Jego Arsenal pewnie wygrał z Fenerbahce 2:0 (w dwumeczu 5:0) i awansował do fazy grupowej LM. Pozostałe wyniki: Bazylea - Ludogorec 2:0 (pierwszy mecz 4:2, awans Bazylea), PAOK - Schalke 2:3 (1:1, aw. Schalke).

WYNIKI MECZÓW ELIMINACYJNYCH:

Arsenal - Fenerbahce 2:0 (dwumecz 5:0)

Austria - Dinamo 2:3 (dwumecz 4:3)

Bazylea - Ludogorec 2:0 (dwumecz 6:2)

PAOK - Schalke 2:3 (dwumecz 3:4)

(pogrubiliśmy drużyny, które awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzów)'

We wtorek rozegrano też mecz LEGIA - STEAUA, który zakończył się odpadnięciem z rozgyrwek Champions League Polaków - CZYTAJ WSZYSTKO O TYM MECZU