Marciniak wygryzie Makkelie? Błędy Holendra, Polak z szansami na wielki finał w Stambule

i

Autor: Art Service/SUPER Express, Alastair Grant/AP

Kto sędzią finału?

Marciniak wygryzie policjanta z Holandii? Duże błędy sędziego w meczu w Sevilli, Polak z szansami na wielki finał!

2023-05-19 15:05

Wczorajszy mecz Sevilli z Juventusem w Lidze Europy był nieudany nie tylko dla włoskiej drużyny z dwoma Polakami w składzie, ale także dla arbitra Danny’ego Makkelie. Holender popełnił kilka dużych błędów, co może mieć znaczenie przy obsadzie najważniejszego meczu w tym sezonie.

Makkelie, który z zawodu jest policjantem, uważany był za jednego z głównych kandydatów do poprowadzenie tegorocznego finału Ligi Mistrzów w Stambule. Ale wczorajszy mecz nie poprawił jego notowań, a wręcz może bardzo zaszkodzić. Pod koniec pierwszej połowy podjął decyzję, którą większość uważa za duży błąd. Piłkarz gospodarzy Oliver Torres padł w polu karnym Juventusu po starciu z Juanem Cuardado. Na powtórkach widać, że Meksykanin uderzył w stopę Torresa i wydawało się, że rzut karny jest bezdyskusyjny, ale tak się nie stało. Sędziowie VAR – również z Holandii – uznali, że faulu nie było a Makkelie ich decyzji nie zmienił. Holender pod koniec meczu pokazał, że nie panuje nad sytuacją na boisku. Pokazał drugą żółtą kartkę Marcosowi Acuni, ale… nie usunął go z boiska. Dopiero po zwróceniu uwagi przez piłkarza Juventusu, Leandro Paredesa, nakazał Argentyńczykowi zejść do szatni (film poniżej).

Adrian Benedyczak pod wrażeniem Gianluigiego Buffona. Mówi, czym legenda włoskiej piłki imponuje mu najbardziej

Na błędy 40-letniego Makkelie zwrócił uwagę były polski arbiter Marcin Borski. - "No, cóż.... Makkelie chyba się wyeliminował z finału UCL. Czyżby jednak Szymon? Wszystko na to wskazuje" - napisał na Twitterze Marcin Borski. Wcześniej Makkelie „zasłynął” z błędu w meczu Serbia – Portugalia w eliminacjach do mundialu w Katarze. Piłka po strzale Cristiano Ronaldo przekroczyła wówczas całym obwodem linię bramkową, ale mimo tego Holender nie uznał gola. Wściekły po tamtej sytuacji Ronaldo rzucił opaską kapitańską, a w mediach społecznościowych napisał, że jego naród został skrzywdzony. Tegoroczny finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i Interem Mediolan odbędzie się 10 czerwca w Stambule.

Jest reakcja Kamila Grosickiego na słowa francuskiego gwiazdora. „Grosik” nie ukrywa emocji, mówi o dumie

Najnowsze