Kylian Mbappe

i

Autor: AP Kylian Mbappe

Kontuzja gwiazdora

Paryż w szoku! Najnowsze wieści w sprawie Kyliana Mbappe, potwierdziły się obawy.

2023-02-02 16:52

Milowymi krokami zbliża się – oczekiwane przez kibiców nie tylko na Starym Kontynencie z niecierpliwością – wznowienie rozgrywek Ligi Mistrzów. Wśród ośmiu par 1/8 finału tych rozgrywek, najwięcej emocji wzbudza rywalizacja Paris St. Germain z Bayernem Monachium. Pierwszy mecz obu drużyn zaplanowano na 14 lutego. Wszystko wskazuje na to, że gospodarze przystąpią do niego potężnie osłabieni.

Już po 20 minutach środowego meczu Ligue 1 w Montpellier, boisko opuścić musiał Kylian Mbappe. Gwiazdor PSG i reprezentacji Francji wcześniej... dwukrotnie (!) przegrał pojedynek z bramkarzem rywali, który wyczuwał jego intencję zarówno przy pierwszym rzucie karnym, jak i zarządzonej przez arbitra powtórce. Nie to jednak było dla paryżan najgorsze, ale starcie napastnika z jednym z rywali kilkanaście minut po feralnych „jedenastkach”.

Pierwsze rokowania pomeczowe nie wyglądały najgorzej; trener Christophe Galtier sugerował, że uraz Mbappe nie powinien być poważny. Wstrzymywał się jednak z jednoznacznymi opiniami do momentu przeprowadzenia stosownych badań. Opublikowany w czwartkowe popołudnie krótki komunikat klubowy zmroził jednak fanów piłkarza na całym świecie. PSG poinformowało, że kontuzja uda, jakiej doznał piłkarz, oznacza trzytygodniowy rozbrat z boiskiem! W tej sytuacji wykluczony byłby występ francuskiego snajpera w pierwszej odsłonie rywalizacji z monachijczykami!

W tym samym oświadczeniu poinformowano, że trwa jeszcze ocena stanu zdrowia Sergio Ramosa, który również z powodu kontuzji nie dokończył środowego spotkania.

W trakcie rekonwalescencji Kylian Mbappe - jak zobaczycie w poniższej galerii - może liczyć na piękne pocieszenie

Sonda
Czy PSG wyeliminuje Bayern w 1/8 finału Ligi Mistrzów?
Najnowsze