Real Madryt - Tottenham 4:0. Adebayor katem Anglików - WIDEO+GALERIA

2011-04-06 1:30

Emmanuel Adebayor będzie się śnił piłkarzom Tottenhamu Londyn. Napastnik z Togo w spotkaniach z angielską drużyną z łatwością trafia do siatki. Nie inaczej było tym razem. Dzięki jego dwóm bramkom Real Madryt zwyciężył 4:0 i już może przyjmować gratulacje z okazji awansu do półfinału. Pierwszego od ośmiu lat.

Bilans Adebayora w spotkaniach przeciwko "Kogutom" jest imponujący. W 10 meczach strzelił 10 goli. Niby zawodnicy Tottenhamu znają go doskonale z ligi angielskiej, ale po raz kolejny nie potrafili sobie z nim poradzić.

I ten załatwił ich dwa razy w ten sam sposób: po uderzeniach piłki głową. W ogóle napastnik Realu Madryt potrzebował tylko czterech minut, aby pokonać bramkarza Gomesa. Wykorzystał znakomite podanie Mesuta Ozila z rzutu wolnego. Po przerwie dołożył drugie trafienie. Tym razem w roli podającego wystąpił Marcelo.

Przeczytaj koniecznie: Emmanuel Adebayor chce grać w Juventusie Turyn

Tottenham przegrał, bo od 15. minuty grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę ujrzał Peter Crouch, który najpierw sfaulował Sergio Ramosa, a później Marcelo. W drugiej połowie marzenia Anglików rozwiali Angel Di Maria i Cristiano Ronaldo. Rewanż w Londynie jest formalnością. Trener "Królewskich" Jose Mourinho może przygotowywać taktykę na półfinał z Barceloną (o ile ta wyeliminuje Szachtar Donieck).

Sensacja w Mediolanie! Inter - triumfator Ligi Mistrzów 2010 - został upokorzony na San Siro przez Schalke Gelsenkirchen 2:5. Gola dla przedstawiciela Bundesligi strzelił Raul. To 70. trafienie hiszpańskiego napastnika w historii występów w Lidze Mistrzów, a 72. w europejskich pucharach.

Real Madryt - Tottenham Londyn 4:0 - Skrót meczu - WIDEO

(Adebayor 4. i 57., Di Maria 72., Ronaldo 88.)

Inter Mediolan - Schalke Gelsenkirchen 2:5 - Skrót meczu - WIDEO

(Stanković 1., Milito 34. - Matip 17. i 40., Raul 53., Ranocchia 57. sam., Edu 75.)