Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski cieszy się z Arturo Vidalem po zdobyciu 101 bramki w Bundeslidze

Robert Lewandowski MASZYNĄ do strzelania goli. Przewodzi w trzech klasyfikacjach!

2015-09-30 16:27

Robert Lewandowski jest ostatnio w nieziemskiej formie! Kibice i eksperci piłkarscy na całym świecie po tym jak zdobył w meczu z Wolfsburgiem pięć bramek w dziewięć minut ochrzcili go mianem "Kosmity". We wtorek kapitan reprezentacji Polski strzelił w spotkaniu z Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów hattricka. Tym samym stał się liderem klasyfikacji strzelców trzech rozgrywek!

Robert Lewandowski we wtorek znowu był najlepszy na boisku. Polski napastnik Bayernu Monachium udowodnił, że jest w bardzo wysokiej formie. Kapitan naszej drużyny narodowej trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i w dużej mierze dzięki niemu Bawarczycy rozprawili się z Dinamem Zagrzeb aż 5:0. Dla kibiców reprezentacji Polski to bardzo dobra informacja. Już w pierwszej połowie października biało-czerwonych czekają bowiem mecze ze Szkocją i z Irlandią, które zadecydują o naszym ewentualnym awansie na Euro 2016.

Robert Lewandowski idzie na króla strzelców trzech rozgrywek

Snajper drużyny Adama Nawałki i mistrzów Niemiec strzela jednak nie tylko w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych w Europie. Lewandowski zdobywa bramki również w Bundeslidze oraz eliminacjach do Euro 2016. RL9 wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców wszystkich trzech wymienionych wyżej rozgrywek. W Lidze Mistrzów 27-latek trafił do bramki rywali trzy razy. W niemieckiej Bundeslidze drogę do siatki przeciwników znajdował już dziesięciokrotnie. Tyle samo goli strzelił w eliminacjach do francuskiego Euro.

W niedzielę Robert Lewandowski zagra kolejny mecz. Będzie to dla niego podróż sentymentalna, w której stanie naprzeciw swoim byłym klubowym kolegom z Borussii Dortmund. Widząc wyczyny naszego napastnika, Roman Weidenfeller i spółka zapewne mają już głowy pełne strachu.