Jasur Jakszibojew

Autor: East News Jasur Jakszibojew

Sensacja na Santiago Bernabeu. Piłkarz Legii strzelił bramkę Realowi Madryt! [WIDEO]

2021-09-28 22:00

To może być największa sensacja tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Po 45 minutach spotkania rozgrywanego na Santiago Bernabeu przegrywa bowiem z Sheriffem Tiraspol 0:1, a jedynego gola dla gości zdobył… wypożyczony z Legii Warszawa Jasur Jakszibojew! Czy piłkarz, który rzekomo był zbyt słaby na Legię będzie głównym architektem pokonania jednego z największych klubów na świecie?

Z przyjściem Jasura Jakszibojewa do Legii Warszawa wiązano naprawdę spore nadzieje. 24-letni obecnie zawodnik bardzo dobrze prezentował się w barwach białoruskiego Szachtiora Soligorsk, następnie występował także w rodzimym Pakhtatorze Taszkient. Jego transfer do mistrza Polski okazał się jednak niewypałem. Uzbecki napastnik najpierw nie grał z powodu… ramadanu, przez który był osłabiony. Kiedy już miał rzekomo być gotowy, zaczęły pojawiać się problemy zdrowotne. Ostatecznie bilans Jakszibojewa zatrzymał się na „zawrotnych” 12 minutach w meczu domowym z Wisłą Kraków.

Jeszcze w sierpniu tego roku Jakszibojew, grając w legijnych rezerwach, nie był w stanie pokonać bramkarzy Mamrów Giżycko oraz Broni Radom. Ledwie miesiąc później trafił za to na Santiago Bernabeu w starciu z Realem Madryt! Legia nie wiążąc bowiem planów z Uzbekiem postanowiła wypożyczyć go do mołdawskiego Sheriffa Tiraspol, z którym 24-latek nieoczekiwanie wywalczył awans do Ligi Mistrzów. Mołdawianie w fazie play-off bardzo pewnie (3:0 u siebie i 0:0 na wyjeździe) pokonali pogromcę Legii – Dinamo Zagrzeb.

Czy Sheriff Tiraspol zdoła awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów?

W grupie los skojarzył Mołdawian z Realem Madryt, Interem Mediolan i Szachtarem Donieck. Wydawało się, że to będą dla Sheriffa zbyt wysokie progi, ale jak na razie nic takiego nie ma miejsca! Najpierw zespół z Tiraspola pokonał u siebie Szachtar 2:0, a aktualnie prowadzi do przerwy z Realem 1:0! Co więcej, gola dla gości zdobył właśnie Jakszibojew! Piłkarz wypożyczony z Legii Warszawa wykorzystał znakomitą centrę Cristiano, precyzyjnym strzałem głową w długi róg pokonując Thibault Courtois.