SYMBOL Manchesteru United rozczarowany Superligą. Mówi o ZAPRZECZENIU historii piłki klubowej

Informacja o powołaniu do życia rozgrywek Superligi szerokim echem odbiła się w świecie futbolu szerokim echem. Zdecydowany sprzeciw wobec nowego tworu zdążyły już wyrazić m.in. środowiska kibicowskie. Sceptycznie do tego projektu odnoszą się także ludzie związani z futbolem z Garym Nevillem czy Lukasem Podolskim na czele. Do grona zadeklarowanych przeciwników powstania Superligi dołączył także legendarny szkoleniowiec Manchesteru United, Sir Alex Ferguson.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwanaście klubów z Realem Madryt na czele poinformowało o stworzeniu tzw. Superligi, która miałaby zrzeszać najmocniejsze i jednocześnie najbogatsze kluby piłkarskie w Europie. Pomysł ten zyskał jednak bardzo wielu przeciwników, którzy podkreślają, że jest to jedynie efekt zachłanności możnych świata futbolu, którzy chcieliby zarabiać na futbolu jeszcze większe pieniądze.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

 Do grona oponentów nowych rozgrywek dołączył także Sir Alex Ferguson. Legendarny trener Manchesteru United, który prowadził ten klub w latach 1986-2013 i odniósł z nim mnóstwo sukcesów uważa, że jest to podważenie wartości wykształconych w futbolu w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. - Dyskusja o Superlidze to zaprzeczenie 70 lat historii europejskiej piłki klubowej – podkreśla Szkot w rozmowie z agencją „Reuters”.

Michał Listkiewicz dla Super Expressu: „Powstanie Superligi to skok na kasę”

- Zarówno jako dla piłkarza prowincjonalnego Dunfermline w latach 60., jak i jako menedżera Aberdeen, wygranie Pucharu Zdobywców Pucharów i tym podobnych było niczym wejście na Mount Everest. Na szkockiej piłkarskiej prowincji marzy się tylko o Lidze Mistrzów – kontynuuje 79-latek. Po chwili dodaje: - Everton wydaje 500 milionów funtów, by zbudować nowy stadion z ambicjami na Ligę Mistrzów... Kibice na cały świecie kochają te rozgrywki. Za moich czasów w Manchesterze United graliśmy w finale Champions League czterokrotnie, to zawsze były wyjątkowe chwile - kończy Ferguson.

W rozgrywkach Superligi docelowo ma wziąć udział 20 zespołów. Pierwsza faza zakłada rywalizację w dwóch 10-zespołowych grupach. Po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy awansowałyby do ćwierćfinałów, a te z miejsc 4-5 zmierzyłyby się w repasażach. Start pierwszej edycji zaplanowano na sierpień tego roku, finał miałby się natomiast odbyć w maju 2022 roku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze