Szokująca decyzja UEFA! Manchester City wykluczony z Ligi Mistrzów na 2 lata!

2020-02-14 20:04 MD
Pep Guardiola
Autor: AP Pep Guardiola

Nieprawdopodobne i szokujące wręcz informacje podaje brytyjski Sky Sport! Zdaniem tego medium, Manchester City został wykluczony na dwa lata z europejskich pucharów. Wszystko jest pokłosiem bardzo poważnego złamania reguł Finansowego Fair Play przez mistrzów Anglii. UEFA nie zachowała żadnej litości wobec takiej sytuacji.

Wszyscy kibice piłkarscy doskonale wiedzą, że "Obywatele" nie stronią od wydawania pieniędzy. Mnóstwo transferów pozwala ekipie Pepa Guardioli rywalizować o czołowe miejsca zarówno w Premier League, jak i w Champions League. Nie wszystkim to jednak się podoba - a zwłaszcza w dobie Finansowego Fair Play, kiedy kluby mogą wydawać tylko tyle, ile rzeczywiście zarabiają. I za to Anglicy mają zostać ukarani.

Według "Sky Sport", UEFA podjęła decyzję o wykluczeniu Manchesteru City z europejskich pucharów na najbliższe dwa sezony, poczynając od rozgrywek 2020/2021. Wszystko przez znaczne przekroczenie norm FFP. Jak jednak zapowiadają oficjele "Obywateli" w rozmowie ze Sky Sport, to nie koniec. Zamierzają bowiem złożyć odwołanie do neutralnego ciała - Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie.

Tak gigantcyzna kara wymierzona klubowi piłkarskiemu to nie pierwszyzna ze strony UEFA. Latem ubiegłego roku europejska federacja identycznie ukarała AC Milan, nie pozwalając mu wystartować w Lidze Europy. W 2018 roku "Rossoneri" uratowali się jeszcze w Lozannie, potem musieli zaakceptować gorzką pigułkę. Najbliższy czas pokaże, jaki los spotka Manchester City.

Najnowsze