Zenit Petersburg

i

Autor: AP PHOTO Piłkarze Zenita

UEFA zadziwia

Ukraina wściekła na UEFA. Chodzi o rosyjskie kluby

2023-02-16 14:48

Minął już prawie rok od bestialskiej napaści rosyjskich wojsk na Ukrainę, a UEFA wciąż nie zapomina o rosyjskich klubach. To kolejny szokujący gest wobec rosyjskiego sportu, po tym jak szef MKOl Thomas Bach zaczął planować powrót rosyjskich i białoruskich sportowców do sportu. Decyzja o uwzględnieniu rosyjskich klubów w tabeli współczynników zaskoczyła wszystkich przedstawicieli ukraińskiego futbolu.

Rosja została wykluczona ze światowego futbolu tuż po rozpoczęciu wojny. Reprezentacja Rosji nie gra, rosyjskie kluby rozgrywają spotkania tylko w ramach własnej ligi. UEFA jednak nie potrafi zareagować bardziej stanowczo na wydarzenia, które już od prawie roku mają miejsce na terenie Ukrainy. Wciąż uwzględnia Rosję w tzw. tabeli współczynników, która pomaga władzom europejskiego futbolu w ustalaniu rozstawienia przy rozgrywkach pod ich egidą.

Blisko tragedii w Polonii Warszawa. Napastnikowi zatrzymało się krążenie, bohaterska akcja sztabu klubu

UEFA podała, że Rosja jest zawieszona, ale otrzyma współczynnik do krajowego rankingu – mianowicie 4.333 pkt. Po zakończeniu sezonu 2022/23 (Rosja jest zawieszona od lutego 2022) UEFA zaliczy najmniejszą liczbę punktów, jakie rosyjskie zespoły zdobyły w ostatnich pięciu sezonach. Już od dawna światowe media alarmują, że Europejska Federacja Piłkarska nie planuje „wycięcia” Rosji z klasyfikacji współczynników krajowych (przypomnijmy, sporządzany na podstawie sukcesów klubów w europejskich pucharach). Ta decyzja wywołała, zrozumianą, burzę w ukraińskich mediach.

"Takie prezenty od UEFA są jak absurdalny i cyniczny żart. Ukraińskie kluby cierpią i nie mogą pokazać pełni swoich możliwości właśnie z powodu rosyjskiej inwazji" - podsumowuje football24.ua, największy piłkarski serwis za naszą wschodnią granicą.

Michael Jordan przekazał rekordową darowiznę. Organizacja nigdy nie dostała takich pieniędzy, co za gest

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze