FC Basel - Tottenham

Ważne zwycięstwo FC Basel. Łudogorec Razgrad na kolanach

2014-11-05 0:15

Bardzo cenne trzy punkty zdobyła w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa FC Basel. Szwajcarzy wysoko pokonali na własnym boisku Łudogorec Razgrad. Dzięki temu zajmują 2. miejsce w grupie B i sprawa awansu zależy tylko od nich.

FC Basel przystąpiło do spotkania z Bułgarami bardzo zdeterminowane. Wszystko za sprawą porażki w poprzedniej kolejce właśnie z Łudogorcem 0:1. Widać było to już od pierwszych minut, w których Szwajcarzy zdominowali boiskowe wydarzenia. Na pierwszą bramkę fani gospodarzy musieli jednak poczekać ponad pół godziny. Opłacało się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ jeszcze przed przerwą Szwajcarzy dołożyli kolejne trafienie.

Cristiano Ronaldo bez rekordu. Real Madryt wygrał z Liverpoolem i awansował

Po wyjściu z szatni Łudogorec wyglądał na mocno zmotywowany. Nic dziwnego, w końcu zespół Georgiego Dermendzhieva przystąpił do meczu po czterech kolejnych wygranych. Szybko okazało się jednak, że Liga Mistrzów to znacznie wyższe progi niż rozgrywki w Bułgarii. Basel dołożyło jeszcze dwa gole i przyjezdni musieli przełknąć gorzką porażkę. Natomiast Szwajcarzy pokazali, że nawet bez czterech podstawowych piłkarzy (Ivan Ivanov, Marco Streller, Serey Die, Walter Samuel) są w stanie wysoko wygrywać w europejskiej elicie.

Tego powinien obawiać się szczególnie Liverpool, który najprawdopodobniej w ostatniej kolejce zagra z nimi o awans do fazy pucharowej. Na razie Basel wyprzedza zarówno "The Reds", jak i Łudogorec o trzy punkty i zajmuje pozycję wicelidera grupy B. Pewny awans do dalszych gier zapewnił sobie już Real Madryt.

FC Basel - Łudogorec Razgrad 4:0 (2:0)
Embolo 34, Gonzalez 41, Gashi 59, Suchy 65

Basel: Tomas Vaclík – Fabian Schar, Marek Suchy, Behrang Safari, Luca Zuffi – Fabian Frei (80. Marcelo Diaz), Mohamed Elneny, Taulant Xhaka, Breel Embolo, Shkelzen Gashi (73. Matias Delgado) – Derlis Gonzalez (69. Davide Calla)

Łudogorec: Vladislav Stoyanov – Brayan Angulo, Cosmin Moti (21. Aleksandar Aleksandrov), Georgi Terziev, Junior Caicara – Fabio Espinho (64. Anicet Abel), Dani Abalo, Svetoslav Dyakov – Marcelinho, Mihail Aleksandrov – Roman Bezjak (46. Hamza Younes)

Żółte kartki: Gonzalez - Marcelinho

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!