Wojciech Szczęsny

Autor: East News Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny BESZTANY bez opamiętania. Atakują go wszyscy, wystarczyła chwila nieuwagi

2020-11-25 8:43

To zdecydowanie nie był najlepszy dzień dla polskiego bramkarza. Wojciech Szczęsny musiał się sporo nasłuchać. Krytyka spadała na niego ze wszystkich stron. Gdy przeglądał kolejne serwisy, z pewnością nie było mu zbyt przyjemnie. Wystarczyła bowiem chwila nieuwagi, by błąd przyniósł katastrofalne skutki i wszystko potoczyło się odwrotnie niż powinno w meczu Juventus Turyn - Ferencvaros w Lidze Mistrzów.

Wojciech Szczęsny i jego koledzy z Juventusu Turyn musieli we wtorek namęczyć się nadspodziewanie dużo. "Stara Dama" była zdecydowanym faworytem konfrontacji z węgierskim Ferencvarosem w Lidze Mistrzów. Jednak w 19.minucie Myrto Uzuni wyprowadził outsidera na prowadzenie. Co prawda mistrzom Włoch udało się odwrócić przebieg rywalizacji, ale wygrana 2:1 ze znacznie niżej notowanym rywalem nikogo na kolana nie rzuciła. Na domiar złego dla polskich kibiców Juve, sporą winę za nerwówkę ponosi Wojciech Szczęsny. Niemal wszystkie media we Włoszech krytycznie oceniły występ reprezentanta naszego kraju. Stracony gol w dużej mierze obciąża konto Szczęsnego, ponieważ strzał leciał prosto w środek bramki.

Piłka przeszła mu przez ręce. Wojciech Szczęsny krytykowany po meczu Juventus - Ferencvaros

Dziennikarze na Półwyspie Apenińskim zdążyli już wystawić noty po meczu Juventus - Ferencvaros. Wojciech Szczęsny nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Eurosport w 10-stopniowej skali ocenił jego postawę na piątkę. "Ponosi przynajmniej połowę winy za straconego gola, bo piłka leciała w niego, ale przeszła mu przez ręce. To był jego jedyny błąd, ale taki właśnie jest los bramkarzy" - czytamy w uzasadnieniu. Podobne nastawienie mieli także dziennikarze portalu "Calciomercato".

NIEZWYKŁY prezent dla byłego reprezentanta Polski. Kiedyś wzbudzał ZAZDROŚĆ, dziś zostałby za to WYŚMIANY

Oni uznali, że Wojciech Szczęsny zasłużył na 5,5, dodając, że przy golu dla mistrza Węgier zdecydowanie nie był bezbłędny. Redakcje goal.com i dziennika "Corriere della Sera" postanowiły wystawić również przeciętną notę 6. "Przy golu Uzuniego nie sprawił cudu. Reszta była nudą" - opisano wtorkową postawę golkipera reprezentacji Polski.

Stanęli w obronie Wojciecha Szczęsnego

Znaleźli się jednak również tacy, którzy postanowili bronić Wojciecha Szczęsnego. Portal TuttoJuve, zajmujący się głównie tematyką ekipy ze stolicy Piemontu uznał, że nasz rodak nie mógł wiele zrobić przy strzale z 19. minuty wtorkowej rywalizacji w Lidze Mistrzów. "W pierwszej połowie prawie nie miał okazji do poważniejszych interwencji, ale być może mógł zrobić coś więcej przy straconym golu" - podano w uzasadnieniu oceny 5,5.

Gwiazdor w IDIOTYCZNY sposób osłabił swój zespół przed KLUCZOWYM meczem. Poszło o fotel!

Czy Wojciech Szczęsny to najlepszy bramkarz świata?

Juventus Turyn po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów jest pewny awansu do rundy pucharowej. "Stara Dama" z dziewięcioma punktami w tabeli ustępuje miejsca tylko FC Barcelona, która zgromadziła trzy "oczka" więcej. Za plecami dwójki zasłużonych dla Starego Kontynentu klubów znajdują się Dynamo Kijów i właśnie Ferencvaros.

Co za wpadka w Ekstraklasie! Fatalny kiks bramkarza Zagłębia Lubin [WIDEO]

Jan Tomaszewski nie ma WĄTPLIWOŚCI: Między Lewym a Brzęczkiem wybuchła WOJNA | Futbologia