Kamil Grabara

i

Autor: Michał Wielgus/Super Express

Przed starciem Polska – Francja w MŚ

„1 procent szans”. Kamil Grabara brutalnie szczery przed meczem 1/8 finału MŚ z Francją

2022-12-02 17:06

Po zajęciu drugiego miejsca w grupie C mundialu 2022 polscy piłkarze z dorobkiem czterech punktów awansowali do 1/8 finału i w niedziele 4 grudnia o godz. 16.00 zmierzą się broniącą tytułu Francją, najlepszą w grupie D. Na piątkowej konferencji prasowej kadry wypowiadał się między innymi rezerwowy bramkarz reprezentacji Polski Kamil Grabara. Szczerze przyznał, że nie mamy wielkich szans na sukces.

Zapewne według opinii publicznej mamy jeden procent szans na wyeliminowanie Francji. No i fajnie. Nawet jeśli to jest tylko tyle, to daliśmy sobie jeden procent więcej niż gdybyśmy w ogóle nie wyszli z grupy i nie mieli takiej szansy – przyznał Kamil Grabara, który powołanie na mundial otrzymał w ostatniej chwili, zastępując kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego.

Wielkie zamieszanie wokół Czesława Michniewicza! PZPN musi podjąć ważną decyzję, wszystko rozwiąże się po mundialu

Na pytanie, czy można coś przejąć ze stylu Japonii (pokonała już Niemcy i Hiszpanię) do gry biało-czerwonych na mecz z Francją, odparł: – Nie wiem, co możemy przenieść ze stylu Japończyków. Na pewno najlepszy do przełożenia byłby wynik. To nie są skoki narciarskie, żeby oceniać styl gry.

Podstawowy bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny, spisujący się w Katarze znakomicie, zapowiedział już wcześniej, że to jego ostatni mundial. Czy Grabara w przyszłości zastąpi go w bramce kadry narodowej?

Wojciech Szczęsny zawieszony na mundialu? Wszystko przez rozmowę z Messim, "nie wiem, czy to było legalne"

– Na pewno życzyłbym sobie tego. Ostatnio rozmawiałem z Wojtkiem i trochę jestem skonsternowany. Zapytałem go, jak to jest, że im jest starszy, tym lepiej gra. Mam nadzieję, że osiągniemy dobry wynik na tym mundialu, aby Wojtek miał powód do skończenia kariery reprezentacyjnej po świetnym turnieju. Bo gdybyśmy odpadli już w grupie, to może wpadłby na pomysł, żeby jeszcze zagrać w kolejnym mundialu – śmieje się Grabara.

Mamy niepublikowane wcześniej zdjęcie Dariusza Szpakowskiego! Takim ciachem był w młodości, aż trudno go rozpoznać

Wojciech Szczęsny nie wytrzymał po awansie! Polały się łzy
Najnowsze