Anglia - Senegal

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR Anglia - Senegal

Anglia - Senegal WYNIK: Senegalczycy na kolanach! Anglia kolejnym rywalem Francuzów na mundialu

2022-12-04 22:02

Reprezentacja Senegalu nie miała dziś zbyt wiele do powiedzenia i pomimo kliku naprawdę udanych akcji, ekipa z Afryki nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywali. To udało się z kolei Anglikom i to aż trzykrotnie. Wynik spotkania niedługo po przerwie ustalił Bukayo Saka, a "Synowie Albionu" gładko wygrali 3:0 i awansowali do ćwierćfinału, gdzie ich rywalami będą pogromcy reprezentacji Polski, czyli Francja.

Anglia - Senegal 3:0 (2:0)

Bramki: 39. Henderson, 45+3. Kane, 57. Saka

Kartki: Koulibaly

Anglia: Pickford - Walker, Stones (77. Dier), Maguire, Shaw - Rice - Hernderson (82. Phillips), Bellingham (76. Mount) - Saka (65. Rashford), Kane, Foden (65. Grealish)

Senegal: Mendy - Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs (85. Ballo-Toure) - Sarr, Mendy, Ciss (46. Gueye), Diatta (46. Sarr P. M.) - Ndiaye (46. Dieng) - Dia (72. Diedhiou)

Początek pierwszej połowy to w zasadzie jedyny okres, gdzie reprezentacja Senegalu miała jakiś pomysł na budowanie swoich akcji i starała się bronić przed Anglikami, aby później wychodzić z kontrą. Niestety, obie świetne okazje, które mogły zakończyć się bramką zostały zmarnowane przez zawodników z Afryki. Obraz gry zupełnie zmienił się w 38. minucie, kiedy Jude Bellingham znalazł w polu karnym Jordana Hendersona, a ten płaskim uderzeniem otworzył wynik spotkania. Kiedy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca pierwszej połowy, Senegalczycy w głupi sposób stracili piłkę na własnej połowie, a Anglia wyszła z akcją 2 na 1. Ostatecznie piłkę dostał Harry Kane i tuż przed gwizdkiem sędziego wpakował drugą bramkę.

Niedługo po zmianie stron, w 57. minucie gapiostwo rywali wykorzystał Bukayo Saka, który znalazł się praktycznie niepilnowany przed bramką Senegalu. Otrzymał świetne podanie od Phila Fodena i posłał piłkę obok bramkarza wprost do siatki, jak się okazało ustalając wynik meczu na 3:0. Senegalczycy w samej końcówce mieli świetną okazję na bramkę honorową, ale w polu karnym Anglii zaszło nieporozumienie i zawodnicy przeszkodzili sobie w finalizacji akcji. Dzięki temu Anglia gładko wygrała 3:0 i melduje się w ćwierćfinale, gdzie czeka już na nich Francja, która kilka godzin wcześniej wyeliminowała z mundialu Polaków.

Czy Anglia wygra mistrzostwa świata w Katarze?

Anglia - Senagal RELACJA NA ŻYWO mundial 2022: Anglia - Senagal WYNIK na żywo live online 1/8 finału Anglia - Senagal na żywo w internecie [WYNIK, SKŁADY]

Przed nami kolejny, czwarty już mecz ćwierćfinałowy mistrzostw świata w Katarze. Dziś o miejsce w najlepszej ósemce turnieju powalczą Anglia i Senegal. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w spotkaniu Anglia - Senegal, zdecydowanym faworytem tej rywalizacji są oczywiście "Synowie Albionu". W fazie grupowej mundialu, Anglicy nie przegrali ani jednego meczu, zaliczając dwa zwycięstwa i remis, co dało im pierwszej miejsce w grupie B. Senegalczycy z kolei wyszli z drugiej pozycji w grupie A, wygrywając swoje dwa spotkania i dorzucając do tego porażkę z Holandią. Ekipa z Afryki pokazała już jednak, że jest niezwykle silnym i niewygodnym rywalem i z pewnością w meczu Anglia - Senegal da się przeciwnikom we znaki. Zapowiada się niezwykle emocjonujące starcie! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Anglia - Senegal.