Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Mundial 2022

Były mistrz świata o atutach reprezentacji Polski, tak ocenia Roberta Lewandowskiego. Tak powinna zagrać Argentyna

2022-11-30 13:16

Reprezentacja Polski walczy o awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni są już o krok od spełnienia tego planu. Wystarczy zremisować z Argentyną. Były mistrz świata Daniel Bertoni w rozmowie z naszym portalem mówił o atutach reprezentacji Polski, wspominał o Robercie Lewandowskim. Ceni Polaków, ale stawia na wygraną rodaków.

Argentyna musi wygrać

Argentyna jest wiceliderem grupy. Do Polski traci punkt. - Obie drużyny przystępują z różnej pozycji - powiedział Nicola Bertoni w rozmowie z Super Expressem. - Polaków zadowoli remis, Argentyna musi wygrać. Moi rodacy już po losowaniu byli wskazywani jako faworyci nie tylko tej grupy, ale także całego turnieju, więc naturalnie także w środę to im daję większe szanse na wygraną, chociaż oczywiście bardzo cenię polski zespół, który w poprzednich dwóch spotkaniach pokazał się z dobrej strony i jako jedyny, obok Brazylii, na razie nie stracił gola - zaznaczył i dodał: - Argentyna ma dużo jakości w przodzie. Dysponuje takimi zawodnikami jak Messi, Martinez, Di Maria, którzy potrafią zrobić różnicę w ataku. Z drugiej strony mecz z Arabią był dla nas jak kubeł zimnej wody i pokazał, że nie jesteśmy drużyną niepokonaną. Oby to niepowodzenie nie miało dla nas większych konsekwencji - zastanawiał się.

Polacy dobrze bronią

Tak były mistrz świata ocenił reprezentację Polski. - Widać, że Polacy dobrze bronią - stwierdził. - W dwóch meczach nie stracili gola, to nie jest dziełem przypadku. Dobrze funkcjonuje obrona, jako cała formacja, a jeszcze jest bramkarz, który moim zdaniem był bohaterem spotkania z Arabią Saudyjską. Oczywiście, macie także fenomenalnego Lewandowskiego, na którego obrona Argentyny będzie musiała zwrócić szczególną uwagę. Napastnik Barcelony w ostatnim starciu zaliczył asystę, strzelił gola. Dochodził do sytuacji strzeleckich, trzeba będzie na niego szczególnie uważać - powiedział Daniel Bertoni na naszych łamach.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Plaża w Katarze. Skąpo ubrane Argentynki typują wynik meczu z Polską
Najnowsze