Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP PHOTO Cristiano Ronaldo

Miażdżąca opinia

Były reprezentant Niemiec przejechał się po Cristiano Ronaldo. Nie zamierzał gryźć się w język, bardzo mocne słowa

2022-12-15 16:10

Portugalia zakończyła już swoje zmagania podczas mistrzostw świata w Katarze. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego przegrali w ćwierćfinale z Marokiem 0:1, odpadając z turnieju. Wielu kibicom z tego meczu zapadł jednak w pamięci głównie widok Cristiano Ronaldo, który zapłakany opuszczał boisko. Choć dla legendarnego piłkarza był to ostatni mecz MŚ w jego karierze i podobne emocje są zupełnie zrozumiałe, innego zdania najwyraźniej jest Dietmar Hamann, który w bardzo mocnych słowach wypowiedział się na temat CR7.

Ostatnia szansa na wygranie MŚ przepadła

O tym, że mundial w Katarze będzie ostatnim w karierze Cristiano Ronaldo wiadomo było już od kilkunastu miesięcy. Potwierdził to zresztą sam zawodnik, który podkreślił, że jego ostatnim dużym turniejem będzie EURO 2024. Trwające wciąż mistrzostwa świata były więc ostatnią szansą dla legendarnego Portugalczyka na zdobycie przez niego najcenniejszego trofeum w reprezentacyjnej piłce. Niestety, CR7 musiał obejść się smakiem. Jego drużyna dotarła do ćwierćfinału, tam jednak okazała się gorsza od Marokańczyków, przegrywając 0:1 i odpadając z dalszych gier.

Sensacyjny zwrot akcji przed finałem mundialu? Marokańczycy idą na całość, chodzi o sędziego

Rozpacz CR7

Cristiano Ronaldo w spotkaniu z Marokiem pojawił się na boisku z ławki rezerwowych, nie był jednak w stanie odwrócić losów spotkania. 37-latek miał świadomość, że przepada mu ostatnia szansa na zdobycie medalu MŚ. Tuż po końcowym gwizdku kamery uchwyciły legendarnego Portugalczyka, który nie potrafił ukryć swoich emocji, momentalnie zalewając się łzami. CR7 nie potrafił opanować się przez dłuższy czas, gdy wchodził do szatni wciąż wyglądał bowiem na doszczętnie załamanego.

Raport z Paryża. Legendarny polski sportowiec mieszka tu na co dzień, opisuje klimat po meczu Francja - Maroko

Hamann przejechał się po CR7

Zdecydowana większość kibiców oraz ekspertów okazało zrozumienie dla zachowania Cristiano Ronaldo, były jednak wyjątki. Do takich z pewnością trzeba zaliczyć Dietmara Hamanna, który w ostrych słowach wypowiedział się na temat zachowania Portugalczyka. - Maroko pokazało ludzką twarz na tym mundialu. Mówimy o tych wszystkich gwiazdach, utalentowanych piłkarzach, najlepiej opłacanych... Jeden z nich, Cristiano Ronaldo, nie potrafił nawet pogratulować rywalom. Zespół dokonał naprawdę historycznej rzeczy, a Ronaldo nie miał nawet godności, by pogratulować rywalom. Marokańczycy mieli klasę. Po meczu podawali ręce Francuzom. Godność i szacunek wobec innych piłkarzy po porażce była wzruszająca – podkreślił były reprezentant Niemiec w studiu RTE. Choć są to bez wątpienia mocne słowa, w ustach 49-latka mają one jednak nieco inny wydźwięk. Hamann znany jest bowiem z kontrowersyjnych opinii nt. obecnych piłkarzy.

Leo Messi zapewni Argentynie tytuł? Guillermo Barros Schelotto przed finałem mundialu z Francją [TYLKO U NAS]

Kim jest Dietmar Hamann?

Dietmar Hamann jest byłym niemieckim piłkarzem, występującym na pozycji defensywnego pomocnika. Podczas zawodowej kariery reprezentował barwy takich klubów jak Bayern Monachium, Newcastle United czy FC Liverpool. Ma na koncie także 59 występów w dorosłej reprezentacji Niemiec, dla której zdobył 5 bramek. Wraz z „Die Maanschaft” wywalczył srebrny medal mistrzostw świata w Korei i Japonii (2002). Profesjonalną karierę zakończył w 2011 roku w barwach Milton Keynes Dons.

Sonda
Czy Maroko sięgnie po medal w Katarze?
Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!

QUIZ: Dariusz Szpakowski. Ile wiesz o legendzie dziennikarstwa?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Najnowsze