Ale drogo!

Chcesz się napić wody na stadionie w Katarze? Najpierw złap się za portfel! Paragon grozy za małą butelkę

2022-11-24 12:14

Kibice, którzy przyjechali lub przyjadą do Kataru na mundial muszą głębiej sięgnąć do portfela. Chodzi nie tylko o ceny lotów czy noclegów, które są astronomiczne. Oczywiście, da się znaleźć niedrogie miejsca, ale stadiony do nich zdecydowanie nie należą. Kiedy zobaczyliśmy cenę wody przecieraliśmy oczy ze zdumienia! Czy to już paragon grozy?

Paragon grozy za butelkę wody na stadionie w Katarze

Mistrzostwa świata w Katarze rozkręciły się na dobre. Niebawem zakończy się pierwsza seria gier grupowych, a w Dosze jest coraz więcej kibiców z całego świata. Fani futbolu, chcący skorzystać z cateringu na stadionach muszą przygotować się na dość poważny wydatek. Na jednym ze stadionów postanowiliśmy kupić małą, półlitrową butelkę wody. Cena, nawet jak na Katar, była wygórowana. Kosztowała 10 riali, czyli równowartość 12,50 zł.

Drogo, zważywszy na to, że w sklepie podobną butelkę można kupić za 1 riala (1,20 zł). Oczywiście, wysoka cena produktów na stadionie to nic dziwnego, ale czy „przebitka” nie jest zbyt duża? Dodatkowo ciekawostka – butelkę wody od razu nam otworzono i zabrano nakrętkę. Najwyraźniej to środki ostrożności, by komuś nie przyszło do głowy rzucać butelką na boisko. Co ciekawe, płacić można kartami kredytowymi tylko jednej firmy. Gotówka nie jest akceptowana.

Woda w cenie paliwa? Cała prawda o cenach w Katarze
Cena za butelkę wody w Katarze

i

Autor: Przemysław Ofiara
Cena za butelkę wody w Katarze

i

Autor: Przemysław Ofiara
Sonda
Kto wygra mecz Polska - Arabia Saudyjska?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze