Chorwacja - Kanada WYNIK

Autor: AP Chorwacja - Kanada WYNIK

Mundial 2022

Chorwacja – Kanada WYNIK: Odważni Kanadyjczycy żegnają się z mundialem! Chorwaci sprawili im drogę z nieba do piekła, Kramarić bohaterem

2022-11-27 19:01

Chorwacja – Kanada WYNIK. Znamy drugi zespół, który pożegnał się już z mundialem w Katarze. Kanadyjczycy, pomimo imponującego występu z Belgią i piorunującego początku w niedzielnym starciu z wicemistrzami świata, ponieśli dwie porażki i odpadli z MŚ 2022. Chorwaci przegrywali już od 2. minuty, ale ostatecznie rozbili reprezentację Kraju Klonowego Liścia aż 4:1. Prawdziwy popis dał Andrej Kramarić, zdobywca dwóch goli i najlepszy piłkarz tego meczu.

Chorwacja - Kanada 4:1 (2:1)

Bramki: Kramarić (36', 70'), Livaja (44'), Majer (90+4') - Davies (2')

Kartki: Lovren, Modrić - Buchanan, Miller

Chorwacja: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Brozović, Modrić (86', Pasalić), Kovacić (86', Majer) - Livaja (60', Petković), Kramarić (73', Vlasić), Perisić (86', Orsić)

Kanada: Borjan - Johnston, Vitoria, Miller - Laryea (62', Hoilett), Hutchinson (73', Adekugbe), Eustaquio (46', Kone), Davies - Buchanan, Larin (46', Osorio), David (73', Cavallini)

Kanadyjczycy znakomicie zaprezentowali się w meczu otwarcia z Belgią. Pomimo porażki 1:0 zaimponowali wszystkim kibicom, gdyż zdecydowanie przeważali nad faworytem z Europy. Nie zgadzał się jedynie wynik, który sprawił, że starcie z Chorwacją było "meczem o wszystko". W niedzielny wieczór Kanada zaczęła piorunująco, bowiem już w 2. minucie Alphonso Davies pokonał chorwackiego bramkarza i stał się pierwszym kanadyjskim strzelcem w historii MŚ. Zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny z Belgami, ale na tym skończyły się pozytywy w zespole z Kraju Klonowego Liścia. Już w 26. minucie Andrej Kramarić dał ostrzeżenie rywalom, ale strzelił gola ze spalonego. Po 10 minutach nie było wątpliwości i Chorwat doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że obie drużyny zejdą na przerwę z remisem, jednak w 44. minucie Marko Livaja wykończył świetną akcję Josepa Juranovicia - byłego piłkarza Legii. Chorwaci zdecydowanie przejęli kontrolę i potwierdzili to w drugiej połowie.

Milan Borjan (były bramkarz Korony Kielce) dwoił się i troił w kanadyjskiej bramce, ale nie miał nic do powiedzenia przy uderzeniu Kramaricia w 70. minucie. Ten gol sprawił, że kanadyjskie nadzieje niemal ostatecznie umarły, a w doliczonym czasie gry Kamal Miller popełnił fatalny błąd jako ostatni obrońca i pozwolił dwóm Chorwatom ruszyć na osamotnionego Borjana. Majer, który wszedł w końcówce z ławki, wykorzystał podanie kolegi niemal na pustą bramkę i ustalił wynik meczu. Tym samym aktualni wicemistrzowie świata objęli prowadzenie w grupie F, ale przed nimi hitowe starcie z Belgią, które rozstrzygnie o wszystkim. Z kolei Kanada została drugą drużyną po Katarze, która odpadła już z MŚ 2022. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Chorwacja - Kanada:

Na żywo

Chorwacja - Kanada

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chorwacja - Kanada. Początek spotkania o 17:00.

Znamy już składy obu drużyn. Chorwacki środek pola robi ogromne wrażenie!

Kanadyjczycy są mniej znani od dzisiejszych rywali, ale już w starciu z Belgią pokazali, że mają wielkie umiejętności.

Piłkarze zgromadzili się już w tunelu! Za chwilę wyjdą na murawę.

Oba hymny już wybrzmiały. Czas na pierwszy gwizdek sędziego!

1'

Zaczynamy mecz! Przy piłce Chorwaci.

2'

GOOOOOOOOOOOOOL! ALPHONSO DAVIES!

Pierwsza szybka akcja Kanady od razu przyniosła bramkę! Borjan dograł długą piłkę do Larina na linię środkową boiska, kanadyjski napastnik odegrał ją na prawe skrzydło, a stamtąd poszło idealne dośrodkowanie na głowę wbiegającego Daviesa!

6'

Przypomnijmy, że w zakończonym niedawno meczu grupy F Maroko sensacyjnie pokonało Belgię 2:0. Kibice są pod wrażeniem tej zaciętej rywalizacji!

7'

Pierwsza akcja Chorwatów zakończona nie najlepszą wrzutką Kramaricia. Piłka odbita od nogi obrońcy zmierzała pod poprzeczkę bramki Borjana, ale kanadyjski bramkarz uchronił zespół nawet przed rzutem rożnym.

9'

Wydawało się, że Davies idealnie wypuścił Larina w sytuację sam na sam, ale kanadyjski napastnik został złapany na spalonym.

11'

Perisić ładnie ruszył lewym skrzydłem, ale Johnston w ostatniej chwili zablokował jego dośrodkowanie. Tylko rzut rożny dla Chorwacji.

14'

A tak wyglądał pierwszy historyczny gol Kanady na mistrzostwach świata:

15'

Kanadyjczycy świetnie dograli piłkę z lewego skrzydła do wbiegającego w pole karne Daviesa, ale gwiazdor Bayernu nie najlepiej przyjął piłkę i dał się powstrzymać obrońcom.

17'

Wrzutka Sosy z lewej strony boiska sprawiła trochę problemów Borjanowi, ale Perisić nie przyjął podania od kolegi po zebranej drugiej piłce.

19'

Kolejna szybka akcja Kanadyjczyków, Buchanan dośrodkował z prawej strony, a Juranović nie zachował spokoju i wybił piłkę na rzut rożny, choć nikt go nie atakował.

20'

Chorwaci przejęli piłkę na połowie Kanady i Sosa wrzucił z lewego skrzydła, Kramarić zgrał piłkę głową do Modricia, ale kapitan wicemistrzów świata nie zdołał zmylić rywala przyjęciem piłki.

21'

Fatalna strata Juranovicia, po której Davies nacierał na pole karne Chorwatów, ale gwiazdor Kanady zepsuł dogranie do Larina i Davida będących w polu karnym!

22'

Kovacić dograł prostopadłą piłkę do Livaji, ale ten nie dał rady oddać mocnego strzału w kontakcie z obrońcą i jedynie musnął piłkę "czubem", a ta wpadła wprost w ręce Borjana.

26'

GOOOOOOOOOooola nie ma! Kramarić zabawił się z kanadyjską obroną w polu karnym i pokonał Borjana, ale sędziowie odgwizdali spalonego! Kanadyjczycy mogą odetchnąć.

29'

Fani słusznie zauważyli, że Alphonso Davies dołączył do Roberta Lewandowskiego i zrehabilitował się po zmarnowanym rzucie karnym w 1. kolejce MŚ.

32'

Wydawało się, że Perisić wykorzysta sytuację na lewym skrzydle po fantastycznym podaniu z własnej połowy i minięciu Vitorii, ale chorwacki skrzydłowy przesadził z dryblingiem i zatrzymał się na kolejnym rywalu.

34'

Spore zamieszanie w kanadyjskim polu karnym po wrzutce, ale Chorwaci nie zdołali oddać strzału. Mają tylko wrzut z autu.

35'

Fantastyczna interwencja Borjana! Livaja otrzymał znakomite prostopadłe podanie od Brozovicia, ale nie zdołał pokonać kanadyjskiego bramkarza z przeszłością w Koronie Kielce!

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! KRAMARIĆ!

Tym razem nie ma mowy o spalonym! Napastnik Chorwacji otrzymał piłkę od Perisicia na lewej stronie pola karnego i pokonał Borjana z linii 5 m!

39'

Kramarić znowu urwał się obronie, tym razem lewym skrzydłem, ale nie miał do kogo dograć. Spowolnił akcję i tylko przyglądał się, jak prostopadłe podanie jego kolegi ląduje w rękach Borjana.

43'

Kramarić potwierdził, że jest dziś najgroźniejszym zawodnikiem swojej drużyny.

44'

GOOOOOOOOOOL! LIVAJA!

Juranović odważnie i dynamicznie ruszył prawą stroną. Ścinał do środka, po czym dograł do Livaji, a chorwacki napastnik uderzył zza pola karnego i pokonał Borjana strzałem po ziemi!

45+1'

Sędziowie doliczyli do pierwszej połowy 5 minut.

45+2'

Kolejna groźna akcja Chorwacji lewym skrzydłem! Kramarić otrzymał piłkę na linii pola karnego i zdecydował się na strzał, ale uderzył niecelnie.

45+4'

Livaja jakby od niechcenia wprowadził kolegę prostopadłym podaniem w pole karne, ale Borjan zdążył uprzedzić wbiegającego przeciwnika!

45+4'

Miller w ostatniej chwili powstrzymał dogranie w pole karne z lewego skrzydła! Było groźnie, ale tylko rzut rożny dla Chorwacji.

45+5'

Koniec pierwszej połowy! Niezwykle szybkiej i emocjonującej połowy!

A tak Livaja wprawił miliony Chorwatów w szał radości!

Trener Kanady reaguje na zły wynik. Już w przerwie wprowadził Osorio i Kone za Eustaquio oraz Larina.

46'

Początek drugiej połowy!

49'

ALEŻ BYŁO BLISKO WYRÓWNANIA! Osorio uderzył zza pola karnego i minimalnie chybił!

51'

Świetna wrzutka Sosy z lewej strony, ale Perisić nie zdołał przeciąć piłki! Był naprawdę blisko i zmylił Borjana, przez co ten wypluł piłkę, ale bez konsekwencji.

52'

Żółta kartka dla Buchanana za brzydki faul na Gvardiolu.

54'

CO ZA INTERWENCJA BORJANA! Modrić idealnie obsłużył Kramaricia na 11 m, ale chorwacki napastnik nie zdobył bramki strzałem z pierwszej piłki! Kanadyjski bramkarz popisał się genialną paradą!

56'

David świetnie uderzył z dystansu, ale Livaković wybił ten strzał na rzut rożny! Sędzia cofnął się do wcześniejszej interwencji i pokazał żółtą kartkę Lovrenowi.

57'

Kapitan Kanady - Hutchinson - mocno ucierpiał w jednym ze starć i gra obecnie z watą w nosie.

58'

Borjan tym razem się nie popisał, sprezentował piłkę Kramariciowi, ale Chorwaci nie skorzystali z tego błędu i dośrodkowali wprost w ręce kanadyjskiego bramkarza.

60'

Livaja opuszcza już boisko. Wszedł za niego Bruno Petković.

62'

Trzecia zmiana w zespole Kanady - Hoilett za Laryeę.

63'

Rzut wolny dla Kanady ze skraju pola karnego z prawej strony. Dobra okazja na strzał dla Daviesa...

63'

Davies trafił jednak w mur. Kanada kontynuowała akcję po aucie, ale nic z tego nie wynikło.

66'

Postronni kibice z pewnością nie narzekają na poziom tego meczu. Obie drużyny dają z siebie absolutnie wszystko!

69'

Kovacić starał się wypuścić Petkovicia sam na sam z Borjanem, ale zagrał trochę niedokładnie i kanadyjski bramkarz uprzedził chorwackiego napastnika.

70'

GOOOOL! KRAMARIĆ!

Perisić idealnie dośrodkował do Kramaricia, ten przyjęciem piłki zgubił Millera i uderzył na bramkę pomiędzy nogami interweniującego Hutchinsona. Borjan nie miał żadnych szans!

71'

Było blisko czwartej bramki dla Chorwacji! Jeden z napastników atakował wrzutkę z prawej strony, ale jedynie musnął piłkę i nie skierował jej do bramki.

73'

Kolejne zmiany - Vlasić wszedł za Kramaricia, a w Kanadzie Cavallini za Davida oraz Adekugbe za Hutchinsona.

75'

Davies ładnie przedłużył piłkę głową po dośrodkowaniu z lewej strony, ale Buchanan był jednak na spalonym.

77'

Hoilett zdecydował się na strzał rozpaczy z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki Livakovicia.

78'

Borjan znowu uratował Kanadę! Podwójna interwencja po strzałach Perisicia i Brozovicia z pola karnego! Ten drugi dostał piłkę na tacy od Kovacicia, ale zmarnował wyborną sytuację.

79'

Perisić mocno cierpi, więc sędzia zarządził przerwę w grze.

82'

Tak Kramarić prawdopodobnie pogrążył Kanadę na tegorocznym mundialu:

84'

Ostre spięcie pomiędzy Millerem a Modriciem! Mocno zaiskrzyło i sędzia ukarał obu piłkarzy żółtą kartką.

86'

Potrójna zmiana w Chorwacji! Perisić, Modrić i Kovacić zeszli z boiska, a zastąpili ich Orsić, Pasalić oraz Majer.

90'

Chorwacja wyprowadziła ładną akcję, Pasalić wyłożył piłkę koledze na strzał zza pola karnego, ale ten uderzył za słabo i wprost w ręce Borjana.

90+1'

Sędziowie doliczyli 6 minut!

90+3'

Davies groźnie dośrodkował z prawego skrzydła, ale Chorwaci ładnie sobie z tym poradzili. Po chwili Kanadyjczycy oddali jeszcze dwa niebezpieczne strzały, jednak pierwszy z woleja został zablokowany, a drugi Hoiletta poleciał obok bramki.

90+4'

GOOOL! Fatalny błąd Millera blisko linii środkowej, Chorwaci wyszli dwóch na bramkarza i Majer wpakował piłkę niemal do pustej bramki.

90+5'

Kanadyjczycy zebrali się na jeszcze jeden zryw, ale centrostrzał z lewej strony nie sprawił kłopotów Livakoviciowi.

90+6'

KONIEC MECZU! Chorwaci wywalczyli jeszcze rzut rożny, ale sędzia skończył męczarnie Kanady. Drużyna z Kraju Klonowego Liścia odpadła z mundialu!

Dzisiejsze wyniki sprawiły, że mecz Belgia - Chorwacja będzie spotkaniem o życie dla obu drużyn!

To już koniec naszej relacji! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl.