Luka Modrić

i

Autor: Cyfrasport Luka Modrić

Mundial 2022

Chorwacja zatrzyma Argentynę? Wiele zależy od tego piłkarza. "Pójdą za nim w ogień"

2022-12-13 16:09

Reprezentacja Chorwacji powalczy z Argentyną o awans do finału mistrzostw świata. Ekipa z Bałkanów poprzedni turniej zakończyła na drugiej pozycji. Czy teraz nawiąże do tamtego sukcesu? Wiele zależy od lidera Luki Modricia. Legendarny obrońca chorwackiej kadry Robert Jarni, brązowy medalista MŚ 1998, jest przekonany o sile rodaków.

- Luka Modrić to nasz lider, nasz generał - powiedział Robert Jarni w rozmowie z naszym portalem. - Widać, że drużyna pójdzie za nim w ogień. Cieszy się olbrzymim zaufaniem, ale także dużo daje, pewności siebie. Nie pęka przed nikim, nawet przed najlepszymi. To bardzo ważne, aby lider w taki sposób budował drużynę. Poza tym każda formacja ma swojego kluczowego zawodnika. W bramce wspomniany Livaković. Liderem formacji defensywnej jest Lovren, który ma potężne wsparcie ze strony Gvardiola, w drugiej linii Modrić, a w ataku Perisić, chociaż bardzo niesprawiedliwe byłoby pominięcie Pasalicia, czy Kramaricia. Tak naprawdę w tej drużynie nie ma przypadkowych osób - zaznaczył.

Jarni docenił postawę bramkarza Chorwatów. - Świetnie wygląda Livaković, który kapitalnie spisywał się w konkursie rzutów karnych, zarówno przeciwko Japonii, jak i Brazylii - stwierdził. - Moim zdaniem, obok Bono z Maroka i Szczęsnego z Polski to najlepszy bramkarz tego turnieju. Dominik nie tylko pewnie broni „jedenastki”, ale także chociażby w meczu z „Canarinhos” udowodnił, że jest ważnym ogniwem tego zespołu, zaliczył kilka fenomenalnych interwencji na linii, skracał pole gry. Z nim między słupkami defensorzy czują się jeszcze pewniej - dodał Robert Jarni.

Sonda
Kto wygra mecz Argentyna - Chorwacja?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze