Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Polska - Argentyna przypuszczalny skład

Czesław Michniewicz zaskoczy składem na Polska - Argentyna? Tak biało-czerwoni mogą zagrać o awans

2022-11-30 6:08

To będzie jeden z najważniejszych meczów reprezentacji Polski w ostatnich latach. Biało-czerwoni mają znakomitą szansę na wyjście z grupy na mistrzostwach świata, ale muszą walczyć o korzystny wynik w starciu z Argentyną, albo liczyć na korzystny wynik w meczu Arabia Saudyjska - Meksyk. I jednym z kluczowych pytań jest to, na jaką jedenastkę zdecyduje się Czesław Michniewicz.

Po raz pierwszy od wielu lat polscy kibice poczują smak walki o wielki sukces na mistrzostwach świata. Bo takim byłoby niewątpliwie wyjście z grupy, co w XXI wieku biało-czerwonym się nie udało. W końcu Polska ostatniego meczu w tej fazie rozgrywek nie gra o honor, ale o stawkę. Dlatego środowe spotkanie z Argentyną będzie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców.

Polska - Argentyna przypuszczalne składy. Jak zagra Polska z Argentyną?

Podopieczni Czesława Michniewicza mają wszystko w swoich rękach, a właściwie nogach. Jeśli uda im się zdobyć jakikolwiek punkt z Alibcelestes, zapewnią sobie awans. Być może nawet z pierwszego miejsca. Droga do tego jest niebywale daleka, bo Argentyna musi wygrać, jeśli chce być pewna wyjścia z grupy. Ale nawet jeśli biało-czerwoni przegrają, wciąż mogą liczyć na awans. Wówczas będą musieli jednak liczyć na korzystny wynik w starciu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem, gdzie najbezpieczniejszy jest remis, a i wygrana Meksyku niekoniecznie musi nam skomplikować zadanie. Mimo wszystko wywalczenie choćby remisu z Argentyną będzie dla Polaków najbezpieczniejszym wariantem. Pytanie, jakie rodzi się przed każdym meczem naszej kadry jest takie, na jaki skład zdecyduje się Czesław Michniewicz.

Sporo wskazuje na to, że selekcjoner nie zdecyduje się na zbyt duże zmiany względem rywalizacji z Arabią Saudyjską. Niemal pewne jest to, że ponownie zagramy czwórką obrońców, co w meczu z Meksykiem i Arabią przyniosło czyste konto. A ewentualny brak straty gola z Argentyną będzie oznaczał awans. Sam Michniewicz przyznał jednak, że Polska nie zamierza się wyłącznie bronić.

Przypuszczalny skład na mecz Polska - Argentyna:

Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Krystian Bielik, Przemysław Frankowski - Robert Lewandowski

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
McDonald's w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje

Polacy na mundialach: Ile razy byliśmy na podium? Kto strzelił najwięcej goli?

Posłuchaj i przypomnij sobie największe sukcesy Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata!

Listen to "Sukcesy Polaków na Mundialach. Gość specjalny Władysław Żmuda. SUPERSPORT +" on Spreaker.
Najnowsze