Gianni Infantino, FIFA

i

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR Gianni Infantino, FIFA

Wzrost o miliard dolarów!

Gigantyczny przychód FIFA! Ta suma robi kolosalne wrażenie, "pomogli" Katarczycy

2022-11-20 11:27

W niedzielę o 17.00 zabrzmi pierwszy gwizdek mundialu w Katarze. Mundialu z wielu powodów bardzo kontrowersyjnego, ale w FIFA nikt tych kontrowersji nie widzi. I trudno się dziwić, bo to właśnie Katarczycy spowodowali, że przychód FIFA wzrósł o miliard dolarów w porównaniu do poprzedniego cyklu handlowego.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) poinformowała w oficjalnym komunikacie, że w ostatnich czterech lat, od mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku, osiągnęła przychody w wysokości 7,5 mld dolarów. To kwota o ponad 1 mld większa od przychodów, jakie FIFA osiągnęła w poprzednim cyklu handlowym związanym z turniejem w Rosji w 2018 roku.

Przychód FIFA za lata 2018-2022 wyniósł 7,5 mld dolarów

Zwiększenie kwoty o jeden miliard to w większości efekt umów handlowych zawartych z krajem gospodarzem tegorocznego turnieju. Do sponsorów mistrzostw świata dołączyły w ostatnim czteroleciu czołowe koncerny finansowe z Kataru. Jako sponsor główny Qatar Energy i jako wspierające katarski bank QNB i firma telekomunikacyjna Ooredoo. W komunikacie przekazanym działaczom narodowych federacji piłkarskich z ponad 200 państw potwierdzono, że większość umów związanych z transmisjami telewizyjnymi z Kataru podpisano już w 2011 roku, gdy prezydentem FIFA był Sepp Blatter.

Sonda
Kto wygra Mundial 2022?
Kamil Bortniczuk z Kataru! Mówi o ZAKAZIE PICIA PIWA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze