Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Przypuszczalny skład

Jakim składem na Polska - Chile? Czesław Michniewicz może zaskoczyć, tego mało kto się spodziewał

2022-11-16 6:49

Środowy wieczór będzie ostatnim momentem na przetestowanie różnych rozwiązań przez Czesława Michniewicza. Reprezentacja Polski na stadionie Legii Warszawa zmierzy się z Chile i będzie to test generalny przed mistrzostwami świata w Katarze. Mówiło się, że selekcjoner może dać odpocząć najważniejszym piłkarzom. Ale Michniewicz może zaskoczyć w meczu z zespołem z Ameryki Południowej.

Już za niespełna tydzień reprezentacja Polski zagra swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze. Rywalem biało-czerwonych będzie Meksyk i od wyniku tego spotkania będzie w dużej mierze zależało, o co zagrają nasi reprezentanci na Bliskim Wschodzie. Rzecz jasna celem jest wyjście z grupy, dlatego z Meksykiem najlepiej byłoby po prostu wygrać.

Polska - Chile przypuszczalne składy. Polska - Chile: Czy zagra Robert Lewandowski?

Nim jednak rozpocznie się batalia o mundialowe punkty, Polacy na stadionie Legii Warszawa zmierzą się z Chile. Będzie to ostatni sprawdzian, w którym Czesław Michniewicz może spróbować różnych rozwiązań. O możliwym składzie na środowe spotkanie mówiło się sporo. Wielu ekspertów uważa, że selekcjoner nie powinien rzucać na ten mecz najlepszych zawodników.

Wydawać by się mogło, że Michniewicz postawi na rezerwowych. Ale jest jednak prawdopodobne, że znaczna część kluczowych piłkarzy reprezentacji Polski wybiegnie w podstawowym składzie, co może być jednak zaskoczeniem. Niemal pewne jest natomiast, że od pierwszych minut nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego. Nie wyklucza to jednak możliwości, że kapitan kadry pojawi się na kilkadziesiąt minut w drugiej połowie. W pierwszej jedenastce spodziewani są m.in. Wojciech Szczęsny, czy Grzegorz Krychowiak.

Polska - Chile. Przypuszczalny skład Polski:

Wojciech Szczęsny - Kamil Glik, Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Szymon Żurkowski, Jakub Kamiński - Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

Sonda
Wybierasz się na mecz Polska - Chile?
Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze