Autor: Cyfrasport/Super Express Grzegorz Krychowiak, Jan Tomaszewski

Polska na mundialu

Jan Tomaszewski nie wytrzymał. Rzucił mięsem, mówiąc o Krychowiaku i Grosickim

2022-12-03 12:36

Reprezentacja Polski szykuje się do najważniejszego meczu od wielu lat. W niedzielę Biało-Czerwoni powalczą o ćwierćfinał mundialu z Francją, ale przed tym występem zdecydowanie więcej jest wątpliwości niż optymizmu. Eksperci wytykają polskim piłkarzom słabe występy, a Jan Tomaszewski od zawsze słynął z bezkompromisowych tez. Tym razem legendarny bramkarz nie wytrzymał w specjalnym wydaniu programu "Katar Express" przed meczem Polska - Francja. Na wizji rzucił mięsem, mówiąc o Krychowiaku i Grosickim.

Niemcy, Belgia, Dania, Urugwaj - to kilka z szesnastu drużyn, które pożegnały się już z mundialem. Polska po raz pierwszy od 1986 r. wyszła z fazy grupowej mistrzostw świata, ale trudno mówić o świętowaniu sukcesu. Każdy kibic docenia wynik osiągnięty przez zespół Czesława Michniewicza, jednak styl gry pozostawia wiele do życzenia. Biało-Czerwoni okazali się najsłabszym zespołem pierwszej fazy mistrzostw świata w Katarze pod względem celnych strzałów na bramkę. Mimo to, zdobyli 4 punkty i z drugiego miejsca awansowali do 1/8 finału. Tam czekają na nich aktualni mistrzowie globu, którzy są głodni kolejnego sukcesu. Starcie z Francją wywołuje w Polsce olbrzymie emocje i równie duży niepokój. Kibice zastanawiają się, jak usprawnić grę naszej kadry, a jednym z ich pomysłów jest postawienie na Kamila Grosickiego. Wymownie odniósł się do tego Jan Tomaszewski w specjalnym wydaniu programu "Katar Express" przed niedzielnym meczem.

Jan Tomaszewski nie wytrzymał. Mówił o Krychowiaku i Grosickim i nie ugryzł się w język

Grosicki powinien zagrać w meczu z Meksykiem. Od samego początku uważałem, że powinien zagrać w każdym meczu, kiedy nam nie idzie i trzeba wstrząsnąć zespołem. Powinien zagrać z Argentyną te 20 minut do końca. On nie ma siły od samego początku - ocenił ekspert "Super Expressu". Po chwili legendarny bramkarz porównał sytuację doświadczonego skrzydłowego do Grzegorza Krychowiaka i wtedy już nie wytrzymał.

To samo jest z Krychowiakiem. On jest kapitalny w defensywie i jeśli chcemy utrzymać wynik, tak jak było z Arabią Saudyjską 2:0, to żeby oni nas nie atakowali, żeby uporządkować grę w defensywie, Krychowiak powinien zagrać 20 minut. Natomiast przez cały mecz powinien biegać, przepraszam za wyrażenie, zapie***ać od „16” do „16”, tak jak to robi Żurkowski. I to jest wszystko - wypalił "Człowiek, który zatrzymał Anglię". Podważył w ten sposób przydatność polskiego pomocnika na dystansie pełnych 90 minut. Co więcej, liczy na szansę dla Grosickiego w meczu z Francją, jeśli sytuacja będzie tego wymagała. Poniżej cały "Katar Express" z Janem Tomaszewskim, Tomaszem Zimochem i wysłannikami "SE" do Kataru przed spotkaniem Polska - Francja:

Kto wygra mecz Polska - Francja w 1/8 finału MŚ w Katarze?

Co trzeba PILNIE zmienić w polskiej kadrze?

Posłuchaj oceny piłkarzy i trenera po mundialu w Katarze!

Listen to "KTO ZROBI PORZĄDEK W KADRZE? Oceniamy Polaków na Mistrzostwach Świata." on Spreaker.