Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfrasport Kamil Grosicki

Tajna broń?

Kamil Grosicki otrzyma specjalne zadanie? Zaskakujący głos przed meczem z Francją, Michniewicz może się złamać

2022-12-02 16:53

Kamil Grosicki jest prawdopodobnie największym nieobecnym dotychczasowych meczów reprezentacji Polski na mundialu. Szansę od Czesława Michniewicza otrzymali już wszyscy pozostali skrzydłowi, ale doświadczony "TurboGrosik" wciąż czeka na swój występ. Niewykluczone, że pojawi się na boisku w 1/8 finału przeciwko Francji. Możliwe że Grosicki otrzyma specjalne zadanie, o czym przekonany jest jego agent.

Biało-Czerwoni po raz pierwszy od 1986 roku wyszli z grupy na mundialu i rozegrają na nim czwarty mecz. Czesław Michniewicz poprowadził drużynę do tego sukcesu, który rodził się w bólach. Kibice nie są zadowoleni ze stylu gry reprezentacji. Czuli spory zawód po remisie z Meksykiem (0:0), nieco lepsze nastroje towarzyszyły zwycięstwu z Arabią Saudyjską (2:0), ale po "zwycięskiej porażce" z Argentyną (0:2) wiele mówi się o fatalnej grze Polaków. Selekcjoner szukał odpowiednich rozwiązań w każdym z tych meczów, a najwięcej zmian dotyczyło skrzydeł. Turniej na tej pozycji rozpoczęli Nicola Zalewski oraz Jakub Kamiński, a swoją szansę z ławki otrzymał Przemysław Frankowski. "Franek" przekonał Michniewicza i zyskał miejsce w pierwszym składzie z Arabią, a jako fałszywy boczny pomocnik wystąpił też Arkadiusz Milik. Z Argentyną jego pozycję zajął Karol Świderski, który partnerował Frankowskiemu, jednak już po przerwie na boisku pojawili się Kamiński i Michał Skóraś. Tym samym Kamil Grosicki został ostatnim skrzydłowym bez choćby jednej minuty w Katarze.

Kamil Grosicki otrzyma specjalne zadanie? Michniewicz może się złamać

Wielu kibiców dziwi się, że 87-krotny reprezentant Polski wciąż nie pojawił się na boisku. W ostatnim meczu przed wylotem na mistrzostwa świata wprowadził sporo świeżości i walnie przyczynił się do zwycięstwa 1:0 z Chile. W barwach Pogoni Szczecin jest jednym z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy, a do tego to właśnie Michniewicz przywrócił go do kadry po okresie pracy Paulo Sousy. Wydawało się, że 34-latek jest jednym z żołnierzy selekcjonera, ale to nie potwierdziło się jak na razie w Katarze. Wszystko może zmienić się już w niedzielę, a menadżer piłkarza - Daniel Kaniewski - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem RDC, że jest pewien występu Grosickiego z Francją.

Ile ja dostałem sms-ów, typu: "czemu on nie daje szansy Grosickiemu?", "dlaczego nie gra Grosicki?". Nie wiem, co się wydarzyło na treningu, najbliżej był nasz fotograf z Warszawy, który mówił, że coś było przestawiane. Jestem wręcz pewien tego, że Grosicki dostanie szansę w meczu z Francją. Natomiast nie wiem, w którym momencie to się stanie i jak to widzi trener. Czasami pewne rzeczy wyczuwałem i uważam, że ten chłopak powinien dostać szansę i na nią zasługuje. Ktoś powie: "daj spokój, on może popsuć nam mistrzostwa". Niektóre zmiany są nietrafione, ale ten chłopak coś potrafi i ma doświadczenie. Wchodzi i robi wiatr. Jednym swoim dryblingiem potrafi ułożyć losy spotkania. Michniewicz tego nie widzi. On woli inną grę - mówił piłkarski agent. Być może Michniewicz złamie się z "Trójkolorowymi" i da pierwszą szansę doświadczonemu skrzydłowemu na MŚ 2022 w walce o ćwierćfinał. Polska zagra z Francją, a Niemcy pożegnali się już z mundialem:

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Francja w 1/8 finału MŚ w Katarze?
Rzecznik PZPN po awansie do 1/8 finału MŚ
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze