Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO/TOUFIK DOUDOU Katar 2022

wielkie wyzwanie organizatorów

Kibice na mundialu w Katarze muszą obawiać się terrorystów? Niepokojące doniesienia o zwiększającym się zagrożeniu

2022-11-15 11:31

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Do startu imprezy pozostało już tylko kilka dni i choć co chwila pojawiają się kolejne skandaliczne informacje związane z imprezą, to i tak do Kataru udadzą się kibice z całego świata, by dopingować swoich ulubieńców. A taka masa ludzi w jednym miejscu to idealny cel dla terrorystów. Zdaniem mediów, uaktywnili się oni w ostatnim czasie właśnie ze względu na mistrzostwa świata i władze Kataru stoją przed dużym wyzwaniem zapewnienia fanom bezpieczeństwa.

Mistrzostwa Świata Katar 2022 będzie jednym z najdziwniejszych turniejów w historii. Wiele kontrowersji budzi miejsce i czas rozegrania imprezy, a już samo jej przyznanie Katarowi odbyło się w atmosferze ogromnej afery korupcyjnej. Mimo że w Katarze łamane są prawa człowieka, a przy budowie stadionów i infrastruktury zginęło tysiące robotników, FIFA nie zamierza w żaden sposób interweniować. Mistrzostwa odbędą się więc, a do Kataru ściągną fani z całego świata, którzy mogą niestety stać się celem dla terrorystów.

Terroryści uaktywnili się przed mistrzostwami świata

Tak wielkie imprezy sportowe zawsze przyciągają uwagę terrorystów i są wyzwaniem pod względem bezpieczeństwa. W ostatnich latach jednym z największych zagrożeń byli bojownicy tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). Jak podaje hiszpańska gazeta „La Razon” terroryści z tego ugrupowania uaktywnili się w ostatnim czasie i rozpoczęły się nawoływania do mobilizacji w szeregach organizacji na czas mistrzostw świata.

Zagrożeni mają być przede wszystkim kibice z państw, które aktywnie zwalczają Państwo Islamskie, czyli przede wszystkim państw szeroko pojętego Zachodu. Za bezpieczeństwo odpowiadać będą oczywiście władze Kataru, które mają świadomość zagrożenia płynącego ze strony terrorystów.

Jerzy Engel prognozuje mundial Katar 2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze