Artur Jędrzejczyk

i

Autor: Cyfra Sport Artur Jędrzejczyk

Artur Jędrzejczyk

Kim jest Artur Jędrzejczyk? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, rodzina, kadra

2022-11-14 10:19

Artur Jędrzejczyk będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników, którzy wraz z reprezentacją Polski pojadą na mistrzostwa świata w Katarze. Obrońca Legii Warszawa w ostatnim czasie walczył z kontuzją i czasem, ale ostatecznie zdołał się wyleczyć i Czesław Michniewicz mógł umieścić go wśród powołanych na mundial. Dla Jędrzejczyka będzie to druga tak impreza w karierze.

Wokół powołania Artura Jędrzejczyka było dużo dyskusji. Jeszcze parę lat temu doświadczony defensor był jednym z głównych piłkarzy reprezentacji i trzeba przyznać, że rzadko kiedy zawodził. Czas biegnie jednak nieubłaganie i wielu ekspertów miało wątpliwości, czy Jędrzejczyk jest obecnie w formie reprezentacyjnej i większość odpowiedzi na to pytanie brzmiała "nie". Mimo wszystko Czesław Michniewicz zdecydował się powołać obrońcę Legii Warszawa na mistrzostwa świata w Katarze, choć można się spodziewać, że Jędrzejczyk nie będzie grał na turnieju pierwszych skrzypiec.

Artur Jędrzejczyk - reprezentacja

Przygoda 35-latka z biało-czerwoną kadrą rozpoczęła się w 2010 roku. Wówczas reprezentację prowadził Franciszek Smuda i ówczesny selekcjoner dał Jędrzejczykowi zadebiutować w spotkaniu przeciwko Ekwadorowi. Od tamtego czasu zawodnik zanotował 40 występów w koszulce z orzełkiem na piersi, a jego najlepszym okresem były niewątpliwie lata, gdy kadrę prowadził Adam Nawałka. Jędrzejczyk zaliczył świetny występ m.in. na mistrzostwach Europy w 2016 roku. W dodatku na mundialu w Rosji zagrał w jednym spotkaniu.

Artur Jędrzejczyk - klub

Jak na doświadczonego zawodnika przystało, Artur Jędrzejczyk ma na swoim koncie grę w kilku klubach. Reprezentował barwy m.in. Dolcanu Ząbki, Korony Kielce, czy Krasnodaru. Ale rzecz jasna najbardziej kojarzony jest z gry w Legii Warszawa. Dla zespołu z Łazienkowskiej zagrał już ponad 300 spotkań i na pewno ten licznik będzie bił. Z Legią zdobył sześć tytułów mistrza Polski, a także pięciokrotnie zwyciężał w Pucharze Polski.

Artur Jędrzejczyk - żona, rodzina

Artur Jędrzejczyk nie należy do grona piłkarzy, którzy lubią chwalić się prywatnością. Reprezentant Polski wiedzie raczej spokojne życie i nie pokazuje go w mediach społecznościowych. Od wielu lat związany jest z Agnieszką Jędrzejczyk, z którą w 2014 roku wziął ślub. Para w 2018 roku doczekała się pierwszego dziecka. W sierpniu na świat przyszła Oliwia.

Artur Jędrzejczyk - sylwetka

  • Artur Jędrzejczyk
  • Data urodzenia: 4 listopada 1987
  • Klub: Legia Warszawa
  • Mecze/gole w kadrze: 40/3
  • Numer: 26
  • Debiut w kadrze: Ekwador 2:2 Polska, 12 października 2010
Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze