Jakub Kamiński

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kamiński

Jakub Kamiński

Kim jest Jakub Kamiński? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, rodzina, kadra

2022-11-14 13:57

Jakub Kamiński jest najprawdopodobniej największym odkryciem polskiej piłki w ostatnich miesiącach. Były zawodnik Lecha Poznań świetnie radzi sobie w barwach VfL Wolfsburg, choć do Bundesligi przeszedł ledwie w lecie tego roku. Jego dobra postawa w Niemczech sprawiła, że znalazł uznanie w oczach Czesława Michniewicza i został powołany na mistrzostwa świata w Katarze. Być może będzie Jokerem w talii selekcjonera.

W przypadku Jakuba Kamińskiego ponownie potwierdziło się, że Lech Poznań potrafi ukształtować świetnych piłkarzy. Z Akademii Kolejorza wypłynęło już kilku reprezentantów Polski, a kolejnym z nich jest właśnie Kamiński. Wydawało się, że piłkarz występujący na boku pomocy będzie potrzebował nieco czasu, aby zaaklimatyzować się i przyzwyczaić się do niemieckiej piłki, ale jego kariera w VfL Wolfsburg rozwija się znakomicie. Jego brak na liście powołanych na mundial mógłby wywołać ogromne kontrowersje i dyskusje.

Jakub Kamiński - reprezentacja

Ale Czesław Michniewicz nie miał zamiaru rezygnować z piłkarza, który nawet wchodząc z ławki, może zrobić różnicę. Kamiński w kadrze zadebiutował stosunkowo niedawno, bo 5 września 2021 roku. Zagrał pełne 90 minut przeciwko San Marino w eliminacjach do mistrzostw świata. Mimo nielicznych występów, Kamiński ma już premierową bramkę w biało-czerwonych barwach. Zdobył ją w niedawno zakończonej Lidze Narodów w meczu przeciwko Walii we Wrocławiu.

Jakub Kamiński - klub

Tak jak wspomniano wyżej, Kamiński młodość spędził w Akademii Lecha Poznań. Trafił do niej z Szombierek Bytom. Dla Kolejorza rozegrał 102 spotkania, w których zdobył 16 bramek i zanotował 17 asyst. Jego talentem zainteresował się VfL Wolfsburg. Do niemieckiego zespołu przeszedł w lipcu tego roku. W ekipie "Wilków" zagrał już 15 meczów i ma już za sobą pierwsze trafienie na niemieckiej ziemi.

Jakub Kamiński - sylwetka

  • Jakub Kamiński
  • Data urodzenia: 5 czerwca 2002
  • Klub: VfL Wolfsburg
  • Mecze/gole w kadrze: 3/1
  • Numer: 17
  • Debiut w kadrze: San Marino 1:7 Polska, 5 września 2021
Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze