Gianni Infantino

i

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR Gianni Infantino

Żenujące słowa Infantino

Kompromitujący list FIFA do uczestników mundialu w Katarze! Mowa o futbolu i polityce, ręce opadają

2022-11-04 12:42

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wysłała list do uczestników rozpoczynającego się 20 listopada mundialu w Katarze apelując, aby skupiły się na futbolu, a nie kwestiach politycznych. Kraj gospodarzy krytykowany jest za łamanie praw człowieka.

Niektóre reprezentacje, ich narodowe federacje piłkarskie oraz rządy w jakiejś formie protestują przeciwko mistrzostwom świata w Katarze, w którym wątpliwości budzą m.in. dyskryminacyjne traktowanie środowiska LGBTIQ czy nieludzkie warunki pracy imigrantów, którzy przygotowywali infrastrukturę na mundial.

Treść listu FIFA do uczestników mundialu w Katarze

"Proszę, skupmy się teraz na futbolu. Zdajemy sobie sprawę, że piłka nożna nie żyje w próżni i wiemy, że na całym świecie jest wiele wyzwań i trudności natury politycznej. Ale, proszę, nie pozwólmy, żeby wciągano futbol w każdą ideologiczną i polityczną bitwę, jaka istnieje" - zaapelował kierujący FIFA Gianni Infantino, którego list zacytowała telewizja Sky News. W ubiegłym tygodniu o kwestii dyskryminacji w Katarze wypowiedziała się reprezentacja Australii. Część krajów nie zamierza tworzyć stref kibica, w których regularnie oglądano na telebimach spotkania ważnych turniejów, a nawet pokazywać meczów w pubach. Dania na znak protestu zamierza grać w czarnych koszulkach, a do kraju-gospodarza MŚ nie przyjadą rodziny piłkarzy. Organizatorzy zapewniają, że powitają każdego, niezależnie od przekonań politycznych, religii czy orientacji seksualnej. Jednocześnie dodano, że publiczne okazywanie tego typu emocji jest niepożądane.

Sonda
Czy popierasz decyzję FIFA oraz UEFA o wykluczeniu rosyjskich klubów i reprezentacji?
Jerzy Engel prognozuje mundial Katar 2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze