Maciej Szczęsny, Gianni Infantino

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express, Achmad Ibrahim/AP

Katar Express

Maciej Szczęsny wprost o słowach Gianniego Infantino! Ekspert Super Expressu ostro przejechał się po prezesie FIFA

2022-11-21 10:46

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczęły się w niedzielne popołudnie, najpierw odbyła się ceremonia otwarcia, a następnie pierwszy mecz pomiędzy gospodarzem turnieju, a Ekwadorem. W tym spotkaniu lepsi okazali się podopieczni Gustavo Alfaro, za sprawą dwóch trafień Ennera Valencii. Na temat wypowiedzi Gianniego Infantino wypowiedział się Maciej Szczęsny podczas programu "Katar Express".

Mistrzostwa świata w Katarze jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych turniejów w historii. Wszystko za sprawą głosów na temat korupcji, gwałcenia praw człowieka oraz zgonów podczas budowania stadionów. FIFA nie widzi problemu, a szef FIFA dość nietypowo wypowiedział się przed startem mundialu. - Dzisiaj czuje się Katarczykiem. Czuję się Arabem. Czuję się Afrykaninem. Czuję się gejem. Czuję się niepełnosprawny. Czuję się pracownikiem migrującym. Na świecie jest miliard niepełnosprawnych i nikogo to nie obchodzi! Sam wiem, co to dyskryminacja. Byłem prześladowany ze względu na rude włosy - przekazał Infantino. Szwajcar dodał również, że Europa nie może pouczać Kataru w kwestii praw człowieka. 52-latek stwierdził, że pracownicy ściągani z innych krajów nie są problemem, a właśnie w Europie powinno wydawać się więcej zezwoleń na pracę.

Mocne słowa Macieja Szczęsnego! Ekspert Super Expressu nie zostawił suchej nitki na Giannim Infantino

O słowach prezesa FIFA wypowiedział się ekspert Super Expressu - Maciej Szczęsny, podczas programu "Katar Express". - Co do rozprawiania, czy Katar jest właściwym miejscem do rozgrywania mistrzostw świata też chętnie bym milczał, ale trudno jest milczeć, jeśli Pan Infantino postanowił przemówić, a to co usłyszeliśmy z jego ust to stek bzdur, banialuki. Nie wykorzystał szansy na to, żeby pomilczeć trochę, a nie od dziś wiadomo lepiej milcząc być poczytywanym za idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości - przekazał Szczęsny.

Wszyscy kibice reprezentacji Polski będą śledzić poczynania "Biało-Czerwonych" już 22 listopada podczas spotkania z Meksykiem. Cztery dni później podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Arabią Saudyjską, a 30 listopada z Argentyną.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze