Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO Katar 2022

Ciemna strona katarskiego turnieju

Mundial znów zebrał śmiertelne żniwo. Tajemnicza śmierć fotoreportera

2022-12-11 15:13

Mistrzostwa świata zbliżają się ku końcowi. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery spotkania, Katar opuszczają kolejne wyeliminowane z turnieju ekipy oraz ich kibice. W tle rywalizacji piłkarzy rozgrywają się jednak również osobiste dramaty uczestników imprezy, w tym przypadku – przedstawicieli mediów.

Po zakończeniu ćwierćfinałowego meczu Argentyna – Holandia futbolowe środowisko obiegła wiadomość o śmierci amerykańskiego dziennikarza, Granta Wahla. Pomocy udzielano mu już na stadionie, potem przewieziony został do szpitala. Nie zdołano go jednak uratować... Dzień później – w wyrazie hołdu dla dorobku zawodowego 48-latka – jego miejsce w loży prasowej Al-Bayt Stadium w trakcie spotkania Francja – Anglia pozostało puste.

Tego samego dnia jednak rozegrała się kolejna tragedia. Jej szczegóły (na razie) pozostają tajemnicą. Wiadomo tylko tyle, że zmarł Khalid al-Misslam – fotoreporter związany z katarską stacją telewizyjną Al Kass. „Kanały Al-Kass opłakują śmierć Khaleda al-Misllama, fotografa z Działu Kreatywności” - lakoniczny komunikat dziennikarza obsługującego mistrzostwa świata pojawił się na twitterowym profilu stacji.

Przypomnieć też trzeba, że w trakcie trwania mistrzostw FIFA potwierdziła śmierć pracownika budowlanego z Filipin. Mężczyzna uległ wypadkowi w trakcie prac remontowych w hotelu, w którym mieszkała ekipa Arabii Saudyjskiej.

Sonda
Jak oceniasz organizację MŚ w Katarze?
Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze