Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Mocny komentarz

Niemcy bezlitośnie uderzyli w Lewandowskiego. Tak przerobili jego nazwisko, boleśnie z niego zakpili

2022-11-22 22:43

Robert Lewandowski na pewno będzie jeszcze długo rozmyślał nad tym, co wydarzyło się w meczu Polska - Meksyk na mistrzostwach świata. Kapitan biało-czerwonych w drugiej połowie spotkania zmarnował rzut karny, który najprawdopodobniej zabrał Polakom komplet punktów. Błąd Lewandowskiego skomentowali również niemieccy dziennikarze. Ci zdecydowali się przerobić jego nazwisko.

Mecz Polski z Meksykiem dla postronnego widza nie był porywający. Na boisku spotkały się dwie drużyny, które chciały, ale nie miały pomysłu, jak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Więcej z gry miał jednak zespół z Ameryki Północnej, który nieco częściej atakował. Nie były to jednak ataki, które mogły wywrzeć duże wrażenie na fanach.

Niemcy przejechali się po Lewandowskim. Tak zmienili jego nazwisko

Jednak to reprezentacja Polski miała znakomitą okazję, aby wyjść na prowadzenie. W 56. minucie Robert Lewandowski przedarł się w pole karne i był nieprawidłowo zatrzymywany przez obrońców Meksyku. Sędzia spojrzał na powtórki wideo i po krótkiej analizie podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Lewandowski i... uderzył na tyle słabo, że Ochoa zdołał odbić futbolówkę.

Zawód dla polskich kibiców był ogromny, zwłaszcza że mogła być to bramka dająca zwycięstwo. Lewandowski wciąż jest bez bramki na mistrzostwach świata, co nie umknęło niemieckim mediom. Portal "Ran" zdecydował się nawet przerobić nazwisko Polaka na LewaNOGOALski, co jest jasnym nawiązaniem do nieskuteczności napastnika na mistrzostwach świata. - Była gwiazda Bayernu i jego Polska zaczęły turniej remisem 0:0 z Meksykiem. Lewandowski pozostaje bez gola w czwartym meczu w karierze na mundialu. Chociaż miał do tego potężną okazję - czytamy natomiast w "Bildzie".

Mateusz Borek po meczu Polska - Meksyk
Najnowsze