Multisensoryczna wystawa w Warszawie

Niesamowita gratka dla kibiców! Wyjątkowa wystawa przed mundialem w Katarze. Prawdziwy kibic musi skorzystać

2022-10-29 7:55

Prawdziwa gratka dla polskich kibiców została przyszykowana w warszawskiej Fabryce Norblina. Na kilka tygodni przed startem piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, doszło do premiery multisensorycznej wystawy o polskich występach na mundialach. - Ta wystawa to coś absolutnie wyjątkowego! Każdy kibic powinien ją zobaczyć i udać się w sentymentalną, pełną emocji podróż przez występy reprezentacji Polski w turniejach finałowych mistrzostw świata – mówi Łukasz Wachowski z PZPN.

Tym razem, zamiast na murawie, biało-czerwoni pojawią się na multisensorycznej wystawie prezentowanej w Art Box Experience w Fabryce Norblina w Warszawie! Wielkie emocje związane z ich występami na mistrzostwach świata będzie można przypomnieć sobie już od 29 października, oglądając wystawę „Polska na Mundialach”. Wspomnienia związane z ukochanym sportem Polaków ożyją dzięki niesamowitym efektom wizualnym osiągniętym przy użyciu najnowszych technologii oraz współpracy z Biblioteką Piłkarstwa Polskiego PZPN, z której pochodzą wszystkie materiały. Organizatorem wystawy jest Polski Związek Piłki Nożnej.

Zagrać w mistrzostwach świata – to marzenie każdego piłkarza. A przywieźć z nich trofeum, to przepustka do nieśmiertelności. Biało-czerwoni stawali na podium dwukrotnie: srebrne medale (przyznawane wówczas za trzecie miejsce) zdobyła drużyna „Orłów” Kazimierza Górskiego w 1974 roku, a także podopieczni Antoniego Piechniczka w 1982. Do legendy przechodzą nie tylko piłkarze zdobywający efektowne bramki, ale także całe drużyny – bo tylko gra zespołowa pozwala na osiągnięcie sukcesu.

Oglądając wystawę „Polska na Mundialach” będziesz miał okazję brodzić w deszczu z Ernestem Wilimowskim w legendarnym meczu z Brazylią, bronić rzuty karne razem z Janem Tomaszewskim i strzelać efektowne gole jak Grzegorz Lato na turnieju w RFN. Będziesz mógł zatańczyć argentyńskie tango z kadrą Jacka Gmocha lub zmęczyć się w hiszpańskim i meksykańskim upale razem z drużyną Antoniego Piechniczka. Ale bycie kibicem, to także umiejętność godzenia się z porażkami, które są nieodłączną częścią każdego sportu. Dlatego na wystawie znalazło się miejsce na przypomnienie trzech występów Polaków na mundialach w XXI wieku. Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor… Wierzymy, że w Katarze będzie inaczej. Przełamiemy wreszcie fatalną serię, a drużyna selekcjonera Czesława Michniewicza, chociażby w barażowym starciu ze Szwecją, pokazała, że te nadzieje nie są bezpodstawne. O tych wielkich i tych mniej chwalebnych chwilach polskiego futbolu jest właśnie ta wystawa. Jedyna w swoim rodzaju.

Byliśmy na multisensorycznej wystawie "Polska na Mundialach"

– Ta wystawa to coś absolutnie wyjątkowego! Każdy kibic powinien ją zobaczyć i udać się w sentymentalną, pełną emocji podróż przez występy reprezentacji Polski w turniejach finałowych mistrzostw świata. Zbliżający się wielkimi krokami mundial w Katarze jest ku temu świetną okazją. Serdecznie zapraszamy na wystawę i do odwiedzania naszej Biblioteki Piłkarstwa Polskiego na portalu „Łączy nas piłka” – powiedział Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.

Tej wystawy nie byłoby, gdyby nie Biblioteka Piłkarstwa Polskiego PZPN, która jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Znajduje się w niej już ponad 1500 meczów, w tym najważniejsze spotkania drużyny narodowej. To właśnie z BPP pochodzą wszystkie prezentowane na wystawie materiały. Historia polskiego futbolu utrwalona na taśmie filmowej, w transmisjach telewizyjnych, zdjęciach, artykułach prasowych, biletach czy programach meczowych. Ale także we wspomnieniach piłkarzy, trenerów, działaczy, dziennikarzy i kibiców. Wystawa „Polska na Mundialach” jest promocją Biblioteki Piłkarstwa Polskiego PZPN.

Pełna barw i emocji wystawa, wyreżyserowana przez Magdalenę Mikołajczyk (za produkcję odpowiadają Piotr Sikora oraz Marcin Śmigielski), to szansa, by jeszcze raz przeżyć osiem mundialowych występów Polaków, odkryć ich znaczenie (nie tylko sportowe!), a także poczuć dumę z zawodników grających z orzełkiem na piersi. A żeby emocje zostały z Wami na dłużej – zachęcamy do zrobienia selfie z piłkarską reprezentacją Polski.

Futbol tworzą ludzie – nie tylko sportowcy, trenerzy i kibice, ale także dziennikarze sportowi, którzy relacjonując spotkania, niejednokrotnie sami dając ponieść się emocjom. Dlatego niespodzianką będzie… udział jednego z najbardziej znanych polskich komentatorów. O kogo chodzi? Przekonajcie się sami i przyjdźcie do Art Box Experience w Fabryce Norblina na multisensoryczną wystawę „Polska na Mundialach”.

Wystawę można oglądać od 29.10.2022 do 31.12.2022 roku.

Organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównymi patronami medialnymi Biblioteka Piłkarstwa Polskiego PZPN, ŁączyNasPiłka.pl oraz TVP Sport. Patroni medialni to także Radio Eska, Onet, „Przegląd Sportowy” i „Super Express”.

Wystawa „Polska na Mundialach”:

Producenci: Piotr Sikora, Marcin Śmigielski.

Reżyseria: Magdalena Mikołajczyk.

Współpraca merytoryczna: Polski Związek Piłki Nożnej i Biblioteka Piłkarstwa Polskiego PZPN (Paweł Drażba, Rafał Byrski, Dominik Rybarczyk, Krzysztof Jaśniok, Piotr Kuczkowski, Adrian Woźniak).

Produkcja: Art Box Experience, Japko, Platige Image.

Koncepcja wystawy: Art of Football.

Więcej informacji i bilety dostępne na: www.polskanamundialach.pl.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze